Auksjon onsdag 27. november 2019 kl 18:45
Folkestad, Bernhard(1879-1933)
Grand Hotel, Karl Johan, Oslo

Olje på lerret
75x64,5
Signert nede t.h.: Bernh. Folkestad.

Omkring 1910-1915 hadde Bernhard Folkestad atelier på Egertorget, der dette motivet er hentet fra. Forbi malerens hyasinter, ser man opp Karl Johan mot Grand Hotel, i bakgrunnen spiret til Uranienborg kirke.

Vurdering
NOK 50 000–70 000USD 5 400–7 600EUR 4 900–6 800

Auksjonert onsdag 27. november 2019 kl 18:45

Tilslag NOK 60 000