Katalog
Moderne

Auksjon onsdag 27. november 2019 kl 18:45

Strangersalen, Gamle Logen

Visning 09. - 17. november.

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Folkestad, Bernhard (1879-1933)
Grand Hotel, Karl Johan, Oslo

Olje på lerret
75x64,5
Signert nede t.h.: Bernh. Folkestad.

Omkring 1910-1915 hadde Bernhard Folkestad atelier på Egertorget, der dette motivet er hentet fra. Forbi malerens hyasinter, ser man opp Karl Johan mot Grand Hotel, i bakgrunnen spiret til Uranienborg kirke.

Kommer for salg onsdag 27. november 2019 kl 18:45

Vurdering
NOK 50 000–70 000 USD 5 400–7 600 EUR 4 900–6 800

Gi forhåndsbud