Auksjon onsdag 27. november 2019 kl 18:00
Bohem

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 530+10+10x373+10 mm Motivet: 340x245 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

1915-16
Woll 534 I.

Vurdering
NOK 40 000USD 4 300EUR 3 900

Auksjonert onsdag 27. november 2019 kl 18:00

Tilslag NOK 40 000

LITTERATUR: Gerd Woll: Edvard Munch – Samlede grafiske verk, Oslo 2012.

Det finnes et eksemplar i Munch-museet av dette litografiet med påskriften: "Oslo Boheme in Weinkneipe", Oslo-bohem i vinkneipe. S. 347.

Hvem denne innbarkede bohemen er, vet man ikke, i hvert fall ikke ennå.