Katalog
Munch-Auksjonen 2019

Auksjon onsdag 27. november 2019 kl 18:00

Strangersalen, Gamle Logen

Visning 09. - 17. november.

Munch, Edvard (1863-1944)
Bohem

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 530+10+10x373+10 mm Motivet: 340x245 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

1915-16
Woll 534 I.

Kommer for salg onsdag 27. november 2019 kl 18:00

Vurdering
NOK 40 000 USD 4 300 EUR 3 900

Gi forhåndsbud

LITTERATUR: Gerd Woll: Edvard Munch – Samlede grafiske verk, Oslo 2012.

Det finnes et eksemplar i Munch-museet av dette litografiet med påskriften: "Oslo Boheme in Weinkneipe", Oslo-bohem i vinkneipe. S. 347.

Hvem denne innbarkede bohemen er, vet man ikke, i hvert fall ikke ennå.