Katalog
Munch-Auksjonen 2019

Auksjon onsdag 27. november 2019 kl 18:00

Strangersalen, Gamle Logen

Visning 09. - 17. november.

Munch, Edvard (1863-1944)
Arnstein Arneberg

Litografi trykket i svart på tynt gulhvitt papir, doublert
Arket: 410x274 mm Motivet: 295x235 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Påtegnet med blyant nede t.v.: "No 4 29/8-1917 Ekely".

1917
Woll 609.

Kommer for salg onsdag 27. november 2019 kl 18:00

Vurdering
NOK 30 000–40 000 USD 3 200–4 300 EUR 2 900–3 900

Gi forhåndsbud

LITTERATUR: Gerd Woll: Edvard Munch - Samlede grafiske verk, Oslo 2012.

Arnstein Arneberg (1882-1961), norsk arkitekt, med egen praksis i Oslo fra 1906. I 1916 deltok han sammen med Magnus Poulsson i den første idékonkurransen om Oslos nye rådhus, og deres forskjellige utkast gikk seirende gjennom de neste ledd i konkurransen. Arneberg og Poulsson ble utnevnt til rådhusarkitekter i 1919.

I 1918 tegnet han også det første muratelieret som Munch oppførte på Ekely. S. 385.