Gullvåg, Håkon(1959-)
Scooter
Olje på lerret
100x80
Signert nede t.h.: Gullvåg
Vurdering
NOK 50 000–70 000USD 5 400–7 600EUR 4 900–6 800
Auksjonert onsdag 27. november 2019 kl 18:45
Tilslag NOK 50 000
Olje på lerret
100x80
Signert nede t.h.: Gullvåg
Vurdering
LITTERATUR: Fineart.no.
Siden begynnelsen av 1990-tallet har Gullvåg videreutviklet maleriet mot hva vi fremdeles anser som hans fremste kjennetegn: En nærmest barokt frodig stil, hvor motivet risses opp i skarpe farger mot en nesten alltid nattsvart bakgrunn.
Den dramatiske malemåten understreker et tema som får økende plass i Gullvågs kunst; tilværelsens flyktighet.