Katalog
Moderne

Auksjon onsdag 27. november 2019 kl 18:45

Strangersalen, Gamle Logen

Visning 09. - 17. november.

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Gullvåg, Håkon (1959-)
Scooter

Olje på lerret
100x80
Signert nede t.h.: Gullvåg

Kommer for salg onsdag 27. november 2019 kl 18:45

Vurdering
NOK 50 000–70 000 USD 5 400–7 600 EUR 4 900–6 800

Gi forhåndsbud

LITTERATUR: Fineart.no.

Siden begynnelsen av 1990-tallet har Gullvåg videreutviklet maleriet mot hva vi fremdeles anser som hans fremste kjennetegn: En nærmest barokt frodig stil, hvor motivet risses opp i skarpe farger mot en nesten alltid nattsvart bakgrunn.

Den dramatiske malemåten understreker et tema som får økende plass i Gullvågs kunst; tilværelsens flyktighet.