Auksjon torsdag 25. mai 2000 kl 20:00
Thaulow, Frits(1847-1906)
Vindkastet

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Variant av maleri med tittel: "Vindkastet", malt i 1903, utstilt i Rådhuset 1997, kat.nr. 53.

Vurdering
NOK 600 000

Auksjonert torsdag 25. mai 2000 kl 20:00

Tilslag NOK 620 000

Frits Thaulow intresserte seg spesielt for å male rennende vann. Under hele sin tid i Frankrike, hvor han var bosatt mer eller mindre fast fra 1892, kom dette til å være et yndet motiv.