Kulturarv - Kunst og kunstgjenstander fra Kaare Berntsens samlinger.

Auksjon onsdag 18. mars 2020 kl 18:00

Strangersalen, Gamle Logen

Halvorsen, A.
Fullriggeren Laurentius & Marie af Christiania 1830

Akvarell på papir
Motivet: 28x44 Lysmål, innbefattet tekst: 33x44
Signert og påtegnet nede t.h.: Tegnet Af A. Halvorsen juni 1830 Kaholmen

Påtegnet nede på arket: Laurentius & Marie af Christiania Capt: O: P: Møller. Fullriggeren er vist i to posisjoner med det rene norske flagg. Skipet er nr. 56 i "Biørneregisteret" under "Christiania Kjendingsbokstavet A". Utført på Kaholmen i Drøbaksundet juni 1830.
Skipets skrog ligger høyt, det seiler i ballast.
Original ramme i flammebjerk.

Auksjonert onsdag 18. mars 2020 kl 18:00

Vurdering
NOK 30 000–40 000 USD 3 200–4 300 EUR 3 000–4 000