Kulturarv - Kunst og kunstgjenstander fra Kaare Berntsens samlinger.

Auksjon onsdag 18. mars 2020 kl 18:00

Strangersalen, Gamle Logen

Trøys

Bjerk
H: 13 cm. L: 44 cm.

Utydelig datert. 1700-tallet. Oval. Skåret figurfrise i lavt relieff på korpus rundt hele. Dansende, frontalstilte figurer, avvekslende kvinner og menn som holder hverandre i hendene. Skåret bladranke, akantusranke, rundt hele over de 14 figurene langs munningsrand. Bladranken ender under tuten med en skjell-liknende utskjæring. Skåret inn under bunnen med eierinitialer og datering: "SSF 1(?)24". Skåret under tuten med eierinitialer: "JF".

Auksjonert onsdag 18. mars 2020 kl 18:00

Vurdering
NOK 60 000–80 000 USD 6 400–8 600 EUR 6 000–8 000

Tilslag NOK 50 000