Kulturarv - Kunst og kunstgjenstander fra Kaare Berntsens samlinger.

Auksjon onsdag 18. mars 2020 kl 18:00

Strangersalen, Gamle Logen

Riis, Bendik (1911-1988)
Furuskog

Olje på plate
81x74,5
Signert nede på midten: Bendik Riis

LITTERATUR: Finn Jacob Jacobsen: Herr Kunstmaleren Bendik Riis 1911-1988, Oslo 2011, avbildet s. 391.

Auksjonert onsdag 18. mars 2020 kl 18:00

Vurdering
NOK 50 000–70 000 USD 5 400–7 500 EUR 5 000–7 000

Tilslag NOK 125 000