Aulie, Reidar(1904-1977)
Den gule veien 1937

Olje på plate
31x41
Signert og datert nede t.h.: Aulie -37

Verso bemalt i svart, en mann i landskap.

Kunstnernes Hus, Oslo 1939, kat.nr. 24.
Dienst voor schone Kunsten, S. Gravenhage, Dec. 1949, kat.nr. 130.
Kunstnerforbundet, Oslo 1962, kat.nr. 10.
Kunstforeningen i København, 1964, kat.nr. 14.
Vandreutstilling 1987: Henie-Onstad Kunstsenter, Høvikodden 14. mai-9. august 1987, Bergen Kunstforening 20. august-6. september 1987 og Trøndelag Kunstgalleri september-oktober 1987, kat.nr. 22, avbildet i katalogen s. 35.
Riksförbundet för bildande Konst, "Tre Konstnärer", Stockholm, 1961, kat.nr. 9.
Vandreutstilling Juli 1974 til juni 1975: Galleri F15, Moss; Nordjyllands Kunstmuseum, Ålborg, aug/sept 1974; Sønderjyllands Kunstmuseum, Tønder, okt 1974; Fyns Stifts Kunstmuseum, Odense, nov/des 1974; Liljevalchs Konsthall, Stockholm, febr/mars 1975; Gøteborgs Konstmuseum, mars/april 1975 og Malmø Museum, mai/juni 1975.

Vurdering
NOK 40 000–50 000USD 4 300–5 400EUR 4 000–5 000

Auksjonert onsdag 18. mars 2020 kl 18:00

Tilslag NOK 35 000

LITTERATUR: Ole Rikard Høisæther: Reidar Aulie. Kunst og kamp, Oslo 1998, avbildet s. 81.