Auksjon tirsdag 26. mai 2020 kl 18:00
Krohg, Per(1889-1965)
Fire kvinner i atelieret 1924

Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg -24.

Kunstnerforbundet, Oslo 6.-23. januar 1979, kat.nr. 35, avbildet i katalogen.

Vurdering
NOK 30 000USD 2 900EUR 2 700

Auksjonert tirsdag 26. mai 2020 kl 18:00

Tilslag NOK 30 000

LITTERATUR: Guy Krohg: Per Krohg. Guy Krohgs minner gjennom sin fars kunst, Oslo 1995, omtalt s. 94, avbildet s. 95 med tittel: "Interior with four women. 1924".

Fire kvinner i atelieret. Samme interiør brukt i mange malerier. En lek med farger og pensel. Nyanser i palettens farger. S. 94.