Katalog
Moderne

Auksjon tirsdag 26. mai 2020 kl 18:00

Våre lokaler, Online-auksjon

Visning 9. - 26. mai.

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Krohg, Per (1889-1965)
Fire kvinner i atelieret 1924

Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg -24.

UTSTILT:

Kunstnerforbundet, Oslo 6.-23. januar 1979, kat.nr. 35, avbildet i katalogen.

Kommer for salg tirsdag 26. mai 2020 kl 18:00

Vurdering
NOK 30 000 USD 2 900 EUR 2 700

Gi forhåndsbud

LITTERATUR: Guy Krohg: Per Krohg. Guy Krohgs minner gjennom sin fars kunst, Oslo 1995, omtalt s. 94, avbildet s. 95 med tittel: "Interior with four women. 1924".

Fire kvinner i atelieret. Samme interiør brukt i mange malerier. En lek med farger og pensel. Nyanser i palettens farger. S. 94.