Auksjon tirsdag 26. mai 2020 kl 18:45
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)
Utsyn mot Kolsåstoppen 1852

Olje på plate
33x50
Signert og datert nede t.v.: IF. Eckersberg 1852.

Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 3 900–5 800EUR 3 600–5 400

Auksjonert tirsdag 26. mai 2020 kl 18:45

LITTERATUR: Sigurd Willoch, forord: "Johan Fredrik Eckersberg", Forleggeren og maleren Brev fra J. F. Eckersberg til P. F. Steensballe, Oslo 1948.

Johan Fredrik Eckersberg døde i Sandvika en julidag 1870. Der ute hadde han malt som ung begynner, og der hadde han gjerne holdt til i sommermånedene efterat han var blitt bofast i Kristiania. S. 40.