Klassisk

Auksjon tirsdag 26. mai 2020 kl 18:45

Våre lokaler, Online-auksjon

Visning 9. - 26. mai.

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Eckersberg, Johan Fredrik (1822-1870)
Utsyn mot Kolsåstoppen 1852

Olje på plate
33x50
Signert og datert nede t.v.: IF. Eckersberg 1852.

Auksjonert tirsdag 26. mai 2020 kl 18:45

Vurdering
NOK 40 000–60 000 USD 3 900–5 800 EUR 3 600–5 400

LITTERATUR: Sigurd Willoch, forord: "Johan Fredrik Eckersberg", Forleggeren og maleren Brev fra J. F. Eckersberg til P. F. Steensballe, Oslo 1948.

Johan Fredrik Eckersberg døde i Sandvika en julidag 1870. Der ute hadde han malt som ung begynner, og der hadde han gjerne holdt til i sommermånedene efterat han var blitt bofast i Kristiania. S. 40.