Auksjon tirsdag 26. mai 2020 kl 18:45

Klassisk

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Fra Vedøe i Romsdalsfjorden 1836
48
Fearnley, Thomas(1802-1842)Fra Vedøe i Romsdalsfjorden 1836(1836)

Olje på papir, oppklebet på lerret
24x30
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Vedöe. 2. August 1836. TF.

Vurdering
NOK 80 000–100 000USD 7 800–9 700EUR 7 200–9 000
Tilslag
NOK 80 000
Utsyn mot Kolsåstoppen 1852
49
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Utsyn mot Kolsåstoppen 1852(1852)

Olje på plate
33x50
Signert og datert nede t.v.: IF. Eckersberg 1852.

Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 3 900–5 800EUR 3 600–5 400
Notlag fra Dimmelsvik, Terøya 1899
50
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Notlag fra Dimmelsvik, Terøya 1899(1899)

Olje på lerret
32x41
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen. Datert nede t.h.: 1899

Vurdering
NOK 20 000–30 000USD 1 900–2 900EUR 1 800–2 700
Tilslag
NOK 42 000
Stille høstaften 1914
51
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Stille høstaften 1914(1914)

Olje på plate
29x46
Signert nede t.h.: Amaldus Nielsen Datert nede t.v.: 1914

Vurdering
NOK 50 000–70 000USD 4 900–6 800EUR 4 500–6 300
Tilslag
NOK 53 000
Fra Stavnes ved Sundfjord, Sogn og fjordane 1918
52
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Fra Stavnes ved Sundfjord, Sogn og fjordane 1918(1918)

Olje på lerret
88x141
Signert og datert nede t.h.: Amaldus Nielsen 1918

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Gjetere på utsiktspunkt 1864
53
Askevold, Anders(1834-1900)Gjetere på utsiktspunkt 1864(1864)

Olje på lerret
36x51
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold. 1864.

Vurdering
Fjordlandskap med folkeliv 1896
54
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med folkeliv 1896(1896)

Olje på lerret
77x125
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. Ddf. 1896

Vurdering
Fjordabåten kommer 1896
55
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordabåten kommer 1896(1896)

Olje på lerret
53x74
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. Ddf. 1896.

Vurdering
På kirkebenken, Hardanger 1880
56
Bergslien, Nils(1853-1928)På kirkebenken, Hardanger 1880(1880)

Olje på lerret
60x48
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Nils Bergslien Hardanger 1880.

Vurdering
NOK 100 000–150 000USD 9 700–14 600EUR 9 000–13 400
Tilslag
NOK 90 000
En hvil i gresset 1889
57
Grønvold, Bernt(1859-1923)En hvil i gresset 1889(1889)

Olje på mahogniplate
23x33
Signert og datert nede t.v.: Bernt Grönvold 1889

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Jente med tine leder geiter
58
Dahl, Hans(1849-1937)Jente med tine leder geiter

Olje på lerret
93x145
Signert nede t.v.: Hans- Dahl.

Vurdering
Tilslag
NOK 98 000
Pike med dukke
59
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Pike med dukke

Olje på plate
68x46
Signert oppe t.h.: Heyerdahl

Vurdering
NOK 25 000–30 000USD 2 400–2 900EUR 2 200–2 700
Tilslag
NOK 29 000
Fra Paris 1883
60
Diriks, Edvard(1855-1930)Fra Paris 1883(1883)

Olje på lerret
38x58
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Diriks. Paris 1883.

Vurdering
NOK 30 000–50 000USD 2 900–4 900EUR 2 700–4 500
Tilslag
NOK 39 000
Fjordlandskap med dampbåt
61
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap med dampbåt

Olje på plate
49,5x69,5
Signert nede t.v.: A Normann

Vurdering
Tilslag
NOK 32 000
Fra en bukt
62
Krohg, Christian(1852-1925)Fra en bukt

Olje på lerret
38x45,5
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Folkeliv ved strand 1885
63
Ulfsten, Nikolai(1854-1885)Folkeliv ved strand 1885(1885)

Olje på lerret
36x54
Signert og datert nede t.v.: N. Ulfsten 1885

Vurdering
NOK 35 000–45 000USD 3 400–4 400EUR 3 100–4 000
Tilslag
NOK 44 000
Fogden kommer 1884
64
Ulfsten, Nikolai(1854-1885)Fogden kommer 1884(1884)

Olje på lerret
32x55
Signert og datert nede t.v.: N. Ulfsten 1884

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Gateparti (Cavée Saint-Firmin, Montreuil-sur-Mer) 1894
65
Thaulow, Frits(1847-1906)Gateparti (Cavée Saint-Firmin, Montreuil-sur-Mer) 1894(1894)

Pastell på lerret
99x68
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 94.

Vurdering
NOK 200 000–300 000USD 19 400–29 100EUR 17 900–26 900
Veronabroen
66
Thaulow, Frits(1847-1906)Veronabroen

Olje på lerret
73x92
Signert nede t.v.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 220 000
I bakhagen 1892
67
Thaulow, Frits(1847-1906)I bakhagen 1892(1892)

Olje på lerret
52x63,5
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 92.

Vurdering
NOK 150 000–200 000USD 14 600–19 400EUR 13 400–17 900
Studie, ettermiddagslys vinter 1876
68
Thaulow, Frits(1847-1906)Studie, ettermiddagslys vinter 1876(1876)

Olje på plate
20,5x25,5
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 1/3 76

Vurdering
NOK 30 000–40 000USD 2 900–3 900EUR 2 700–3 600
Tilslag
NOK 33 000
Lektere på Seinen 1892
69
Thaulow, Frits(1847-1906)Lektere på Seinen 1892(1892)

Olje på mahogniplate
39x63,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Frits Thaulow Paris 92
Påtegnet noe utydelig over signaturen: A Mon Ami ... (?)

Vurdering
NOK 40 000–50 000USD 3 900–4 900EUR 3 600–4 500
Tilslag
NOK 40 000
Selvportrett, maler på et marinebilde
70
Krohg, Christian(1852-1925)Selvportrett, maler på et marinebilde(Ca. 1917)

Olje på plate
58,5x80
Signert nede t.v.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 200 000
Agna med riven 1892
71
Wold-Torne, Oluf(1867-1919)Agna med riven 1892(1892)

Olje på lerret
54x81
Signert og datert nede t.h.: Oluf Wold-Thorne. 92

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Drikkekanne
72
DrikkekanneDrikkekanne(1763)

Sølv
H: 16,5 cm.
Mester: Mouritz Hørbye, virksom i Xania 1761-1768.

Vurdering
Tilslag
NOK 75 000
Drikkekanne
73
DrikkekanneDrikkekanne(Ca. 1740)

Sølv
H: 18 cm.
Mester: Niels Andersen Wibe (1682-etter 1760), virksom i Larvik ca. 1711-1743(?).

Vurdering

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på