Auksjon tirsdag 26. mai 2020 kl 18:45
Bergslien, Nils(1853-1928)
På kirkebenken, Hardanger 1880

Olje på lerret
60x48
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Nils Bergslien Hardanger 1880.

Vurdering
NOK 100 000–150 000USD 9 700–14 600EUR 9 000–13 400

Auksjonert tirsdag 26. mai 2020 kl 18:45

Tilslag NOK 90 000

LITTERATUR: Thor Warberg: Bergslien-målarane, Førde 2008, variant fra 1882 "I kyrkja", olje på lerret 47x38, avbildet s. 137.