Klassisk

Auksjon tirsdag 26. mai 2020 kl 18:45

Våre lokaler, Online-auksjon

Visning 9. - 26. mai.

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Bergslien, Nils (1853-1928)
På kirkebenken, Hardanger 1880

Olje på lerret
60x48
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Nils Bergslien Hardanger 1880.

Auksjonert tirsdag 26. mai 2020 kl 18:45

Vurdering
NOK 100 000–150 000 USD 9 700–14 600 EUR 9 000–13 400

Tilslag NOK 90 000

LITTERATUR: Thor Warberg: Bergslien-målarane, Førde 2008, variant fra 1882 "I kyrkja", olje på lerret 47x38, avbildet s. 137.