Moderne

Auksjon onsdag 25. november 2020 kl 18:30

Online-auksjon med live-bidding, uten kjøpere i salen.

Vising i våre lokaler, Gamle Logen. 18.-25. november.

Mandag-fredag kl. 10.00-18.00, lørdag og søndag kl. 12.00-16.00.

Riis, Bendik (1911-1988)
Kystlandskap 1963

Olje på plate
14x16-18
2 stk. signert, 3 stk. med etikett og påtegnelser av kunstneren.

5 stk. selges samlet, uinnrammet, stående på en trelist. 2 stk. signert: Bendik Riis. 1 stk. med etikett fra Bendik Riis klistret på baksiden, påtegnet bl.a.: 1963. 1 stk. med etikett fra Bendik Riis klistret på baksiden: ""Bølgstrømmer ved Bergstrandøer", 1963" o.a. påtegnet på etiketten, bl.a.: "Videnskab - farvestof - Kunstanalyse." 1 stk. med etikett fra Bendik Riis klistret på baksiden: ""Solskiøn Strand i Norrig", 1963" o.a. påtegnet på etiketten, bl.a.: "Denne eticett benyttes nu iår 1963 da BKS mangler Kunsteticetter for malerier."

Auksjonert onsdag 25. november 2020 kl 18:30

Vurdering

Tilslag NOK 15 000