Klassisk

Auksjon onsdag 25. november 2020 kl 19:15

Online-auksjon med live-bidding, uten kjøpere i salen.

Vising i våre lokaler, Gamle Logen. 7.-15. november.

Mandag-fredag kl. 10.00-18.00, lørdag og søndag kl. 12.00-16.00.

Eckersberg, Johan Fredrik (1822-1870)
Utsyn mot Kolsåstoppen 1852

Olje på plate
33x50
Signert og datert nede t.v.: IF. Eckersberg 1852.

Auksjonert onsdag 25. november 2020 kl 19:15

Vurdering

Tilslag NOK 30 000

LITTERATUR: Sigurd Willoch, forord: "Johan Fredrik Eckersberg", Forleggeren og maleren Brev fra J. F. Eckersberg til P. F. Steensballe, Oslo 1948.

Johan Fredrik Eckersberg døde i Sandvika en julidag 1870. Der ute hadde han malt som ung begynner, og der hadde han gjerne holdt til i sommermånedene efterat han var blitt bofast i Kristiania. S. 40.