Auksjon onsdag 25. november 2020 kl 19:15

Klassisk

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Pastorale
1
Michaelsen, Johan Carl Christian(1750-1802)Pastorale

Olje på lerret
65x93,5
Signert nede t.h.: C Michaelsen

Vurdering
Utsyn mot Kolsåstoppen 1852
2
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Utsyn mot Kolsåstoppen 1852(1852)

Olje på plate
33x50
Signert og datert nede t.v.: IF. Eckersberg 1852.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Norsk fantasilandskap med foss 1816
3
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Norsk fantasilandskap med foss 1816(1816)

Olje på lerret
50,5x64
Signert og datert nede t.v.: JCDahl 1816

Vurdering
NOK 1 500 000–2 000 000
Bergen sett fra Kronstad (1810)
4
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Bergen sett fra Kronstad (1810)(1810)

Olje på lerret
42x58
Usignert

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Rypeskytter
5
Sundt-Hansen, Carl(1841-1907)Rypeskytter(1864)

Olje på lerret
59,5x50
Signert nede t.h.: Carl Hansen

Vurdering
NOK 750 000–950 000
Lesestund i en bondestue 1880
6
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Lesestund i en bondestue 1880(1880)

Olje på lerret
43x54
Signert og datert nede t.v.: J. Ekenæs München 80.

Vurdering
Tilslag
NOK 56 000
Moderens undervisning 1856
7
Tidemand, Adolph(1814-1876)Moderens undervisning 1856(1856)

Olje på lerret
54x46
Signert og datert nede t.v.: A. Tidemand 1856.

Vurdering
NOK 700 000
En hundebegravelse 1876
8
Ekenæs, Jahn(1847-1920)En hundebegravelse 1876(1876)

Olje på mahogniplate
26x35
Signert og datert nede t.h.: Iahn. Ekenæs. München 76.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Kongsgård
9
Kielland, Kitty(1843-1914)Kongsgård

Olje på lerret
46x61
Signert nede t.v.: Kitty L. Kielland.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 80 000
Friedrichstrasse i regnvær
10
Normann, Adelsteen(1848-1918)Friedrichstrasse i regnvær(Ant. 1893)

Pastell på papp
Lysmål: 44x49
Signert nede t.h.: A Normann

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 43 000
Porte Saint Martin, vinter, Paris
11
Cortes, Edouard(1882-1969)Porte Saint Martin, vinter, Paris

Olje på lerret
33x46
Signert nede t.h.: E Cortes.

Vurdering
Oppstilling med vinflaske, blomster og frukt 1890
12
Dietrichson, Mathilde(1837-1921)Oppstilling med vinflaske, blomster og frukt 1890(1890)

Olje på lerret
98x69
Signert og datert nede t.h.: 1890 Math. Dietrichson

Vurdering
NOK 150 000
Tilslag
NOK 100 000
Hjemvendende båter, Vest-Norge
13
Dahl, Hans(1849-1937)Hjemvendende båter, Vest-Norge

Olje på lerret
93x145
Signert nede t.h.: Hans - Dahl.

Vurdering
NOK 200 000
Etter julaften 1884
14
Peters, Wilhelm(1851-1935)Etter julaften 1884(1884)

Olje på lerret
77x94
Signert og datert nede t.h.: Wilh. Peters 1884

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 52 000
Frierbud fra Harald Hårfagre til Gyda 1891
15
Bergslien, Nils(1853-1928)Frierbud fra Harald Hårfagre til Gyda 1891(1891)

Olje på lerret
63,5x50
Signert og datert nede t.v.: N. Bergslien 1891

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Veiviser
16
Ender, Axel(1853-1920)Veiviser

Olje på lerret
49x73
Signert nede t.h.: Axel Ender.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Kanefart
17
Ender, Axel(1853-1920)Kanefart

Olje på plate
8x13,5
Signert nede t.v.: Axel Ender.

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 30 000
Vinterlandskap med sittende hare
18
Wentzel, Gustav(1859-1927)Vinterlandskap med sittende hare

Olje på lerret
45x60
Signert nede t.h.: G. Wentzel.

Vurdering
Fjordlandskap 1881
19
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fjordlandskap 1881(1881)

Olje på lerret
81x125
Signert og datert nede t.h.: HFGude 1881

Vurdering
NOK 500 000–700 000
Kystlandskap med roende mann 1893
20
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Kystlandskap med roende mann 1893(1893)

Olje på lerret
100x185
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen Datert nede t.h.: 1893

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 200 000
Byste av Trine Louen 1892
21
Vigeland, Gustav(1869-1943)Byste av Trine Louen 1892(1892)

Bronse
H: 32 cm.
Signert og datert på baksiden: GV 11-08-92

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 160 000
Jakten ved Königsee 1839
22
Fearnley, Thomas(1802-1842)Jakten ved Königsee 1839(1839)

Olje på lerret
97x134
Signert og datert nede t.v.: Th. Fearnley 1839.

Vurdering
NOK 1 500 000–2 000 000
Tilslag
NOK 1 500 000
Bladstudie fra Palermo 1833
23
Fearnley, Thomas(1802-1842)Bladstudie fra Palermo 1833(1833)

Olje på papir, oppklebet på mahogniplate
26x31,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Palermo 17/6 33. TF.

Vurdering
Tilslag
NOK 290 000
Utenfor grinden 1873
24
Askevold, Anders(1834-1900)Utenfor grinden 1873(1873)

Olje på lerret
75x105
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1873.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 70 000
Fjordabåten kommer 1896
25
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordabåten kommer 1896(1896)

Olje på lerret
53x74
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. Ddf. 1896.

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Seilskute ved kyst 1919
26
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute ved kyst 1919(1919)

Olje på lerret
64x120
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1919.

Vurdering
NOK 50 000
Seilskute og dampbåt ved forreven kyst 1912
27
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute og dampbåt ved forreven kyst 1912(1912)

Olje på lerret
63x110
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1912.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Lodsen
28
Krohg, Christian(1852-1925)Lodsen

Olje på plate
34x26,5
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
NOK 70 000–90 000
På hundevakt
29
Krohg, Christian(1852-1925)På hundevakt(1898)

Olje på lerret
54x46
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 120 000
Bokken Lasson
30
Krohg, Christian(1852-1925)Bokken Lasson

Olje på lerret
91x56
Usignert

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Mann med flosshatt i døråpning, sett bakfra
31
Krohg, Christian(1852-1925)Mann med flosshatt i døråpning, sett bakfra

Olje på plate
41x32
Signert nede t.v.: C K

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
En forundret dame
32
Krohg, Christian(1852-1925)En forundret dame

Olje på plate
46,5x34
Signert nede t.v.: C Krohg

Vurdering
I bakhagen 1892
33
Thaulow, Frits(1847-1906)I bakhagen 1892(1892)

Olje på lerret
52x63,5
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 92.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Norsk elvelandskap
34
Thaulow, Frits(1847-1906)Norsk elvelandskap

Olje på lerret
67x95
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.

Vurdering
NOK 200 000–250 000
Tilslag
NOK 180 000
Gateparti (Cavée Saint-Firmin, Montreuil-sur-Mer) 1894
35
Thaulow, Frits(1847-1906)Gateparti (Cavée Saint-Firmin, Montreuil-sur-Mer) 1894(1894)

Pastell på lerret
99x68
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 94.

Vurdering
NOK 170 000–200 000
Tilslag
NOK 160 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på