Auksjon onsdag 25. november 2020 kl 19:15
Dahl, Johan Christian(1788-1857)
Norsk fantasilandskap med foss 1816

Olje på lerret
50,5x64
Signert og datert nede t.v.: JCDahl 1816

Plakett på rammen med kunstnernavn og annen tittel: J. C. Dahl (1788-1857) Norsk landskap 1816.

Bang 91.

Vurdering
NOK 1 500 000–2 000 000

Auksjonert onsdag 25. november 2020 kl 19:15

LITTERATUR: Andreas Aubert: Johan Christian Dahl, Kristiania 1920, avbildet s. 319 med tittel "Landskap med fos".

Marie Lødrup Bang: Johan Christian Dahl 1788-1857, Oslo 1987, kat. nr. 91 med tittel "Imaginary Landscape with a Waterfall".