Krohg, Christian(1852-1925)
Bokken Lasson
Olje på lerret
91x56
Usignert
Påtegnet på baksiden av lerretet: Chr. Krohg: Bokken Lasson. Malt ca. 1900.
Bokken Lasson (1871-1970), sanger og skuespiller, søster av Oda Lasson Krohg.
Ref. Thue 315.
Proveniens:
Einar Schanke
Vurdering
NOK 150 000–200 000
Auksjonert onsdag 25. november 2020 kl 19:15