Auksjon torsdag 10. desember 2020 kl 18:00
Egedius, Halfdan(1877-1899)
Nisser på farten

Blyant og akvarell på papir, oppklebet på papp
42,5x34
Usignert

Påtegnet på baksiden av innrammingen: "Malet af Halfdan Egedius 10 aar gammel. Julianna Egedius-". Påtegnet på bakpapp: "Julemotiv nr. 69". Skal ha vært en julegave til hans mor.

Proveniens:

Familien Egedius.

Vurdering

Auksjonert torsdag 10. desember 2020 kl 18:00

Tilslag NOK 14 500