Kunst på papir m.m.

Auksjon torsdag 10. desember 2020 kl 18:00

Nettauksjon

Visning 5.-10. desember i våre lokaler, Gamle Logen.

Egedius, Halfdan (1877-1899)
Nisser på farten

Blyant og akvarell på papir, oppklebet på papp
42,5x34
Usignert

Påtegnet på baksiden av innrammingen: "Malet af Halfdan Egedius 10 aar gammel. Julianna Egedius-". Påtegnet på bakpapp: "Julemotiv nr. 69". Skal ha vært en julegave til hans mor.

PROVENIENS:

Familien Egedius.

Auksjonert torsdag 10. desember 2020 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 14 500