Auksjon tirsdag 22. mai 2001 kl 18:00
Skredsvig, Christian(1854-1924)
Kyr og budeie ved tjern

Olje på lerret
45x67
Signert nede t.v.: Skredsvig

Påtegnet på baksiden, på blindrammen: Skredsvig. Sandviken.

Vurdering
NOK 200 000–300 000

Auksjonert tirsdag 22. mai 2001 kl 18:00

Tilslag NOK 200 000

Dette maleriet av Christian Skredsvig er antagelig malt omkring 1897. Motivet er fra Eggedal. Det er stemningsfullt i ny-romantikkens ånd med aftenhimmelen som speiler seg i det mørke tjernet.