Vårens Utvalgte

Auksjon torsdag 27. mai 2021 kl 18:00

Live auksjon, streamet fra Gamle Logen. Budgivning pr. telefon, online eller på forhånd.

Visning i våre lokaler 12.-27. mai

Heramb, Thore (1916-2014)
Liggende modell 1977

Olje på lerret
97x146
Signert og datert oppe t.h.: .Th. Heramb 77

Påtegnet, antagelig av kunstneren, på baksiden, på blindrammen: "Krusifix-77".

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1977, kat.nr. 46.

Auksjonert torsdag 27. mai 2021 kl 18:00

Vurdering
NOK 400 000–600 000 USD 48 100–72 200 EUR 39 200–58 800

Tilslag NOK 640 000

Fra 1960-årene slapp Thore Heramb «fargene løs» på sine motiver med figurer og landskap.