Auksjon torsdag 27. mai 2021 kl 18:00
Heramb, Thore(1916-2014)
Liggende modell 1977

Olje på lerret
97x146
Signert og datert oppe t.h.: .Th. Heramb 77

Påtegnet, antagelig av kunstneren, på baksiden, på blindrammen: "Krusifix-77".

Kunstnernes Hus, Oslo 1977, kat.nr. 46.

Vurdering
NOK 400 000–600 000USD 48 100–72 200EUR 39 200–58 800

Auksjonert torsdag 27. mai 2021 kl 18:00

Tilslag NOK 640 000

Fra 1960-årene slapp Thore Heramb «fargene løs» på sine motiver med figurer og landskap.