Vårens Utvalgte

Auksjon torsdag 27. mai 2021 kl 18:00

Live auksjon, streamet fra Gamle Logen. Budgivning pr. telefon, online eller på forhånd.

Visning i våre lokaler 12.-27. mai

Sitter, Inger (1929-2015)
Rød sne 1991

Olje og akryl på lerret
162x129
Signert nede t.h.: Sitter

Påtegnet med tittel, samt datert på baksiden av lerretet: ""Rød sne" Mars april 91".
Lapp med annen tittel på baksiden, på blindrammen: "Rosa motiv".
Stemplet og påtegnet på baksiden, på blindrammen: "Inger Sitter Le Village Jouces F-84220 Gordes IS m 23".

Auksjonert torsdag 27. mai 2021 kl 18:00

Vurdering
NOK 150 000–200 000 USD 18 000–24 100 EUR 14 700–19 600

Tilslag NOK 120 000

LITTERATUR: Niels Chr. Geelmuyden og Gunnar Danbolt: «Inger Sitter et portrett», Oslo 2009.

Er maleriene til å forstå, kunne man spørre kunstneren og hun kunne svare:

«Å forstå et maleri er et galt uttrykk. Jeg tror ikke et moderne maleri kan forstås, kanskje ikke et klassisk heller. Det er kunstopplevelsen det gjelder.» S. 53.