Auksjon torsdag 27. mai 2021 kl 18:00
Widerberg, Nicolaus (Nico)(1960-)
Skip 2017

Bronse montert på marmorplint
H: 61 cm.
Signert, påtegnet med tittel, datert og nummerert på plinten: Nico Widerberg Skip 2/10 2017

Skulpturen selges til inntekt for nytt krigsseilermonument over norske sjøfolk ved Sjømannskirken i London.

Fargeradering medfølger:
Skip II
Arket: 50x40,5 cm.
Signert nede t.h.: Nico Widerberg
Nummerert nede t.v.: 17/25

Papirark inngår med beskrivelse av raderingen som medfølger. Raderingen ble bare produsert i 25 eksemplarer og var et ledd i å finansiere den store versjonen av skulpturen, som skal monteres utenfor Sjømannskirken i London, som et minnesmerke over norske krigsseilere som mistet livet under krigsårene 1940 til 1945. Prosjektet er satt i gang i samarbeid med den norske ambassaden og Sjømannskirken i London.

Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 4 800–7 200EUR 3 900–5 900

Auksjonert torsdag 27. mai 2021 kl 18:00

Tilslag NOK 40 000