Vårens Utvalgte

Auksjon torsdag 27. mai 2021 kl 18:00

Live auksjon, streamet fra Gamle Logen. Budgivning pr. telefon, online eller på forhånd.

Visning i våre lokaler 12.-27. mai

Kokkin, Kirsten (1951-)
Dafne 1999

Bronse og tre
H: 64+6 cm.
Signert og datert på plinten: K. Kokkin 99

Nummerert samme sted: 31/38. Skulpturen er satt på en base av sort metall og tre i H: 6 cm., som kan snurre.

Ref den antikke myten om Apollon og Dafne, hvor hun ble omskapt til et laurbærtre for å unnslippe sin forfølger.

Auksjonert torsdag 27. mai 2021 kl 18:00

Vurdering
NOK 40 000–60 000 USD 4 800–7 200 EUR 3 900–5 900

Tilslag NOK 84 000