Auksjon torsdag 27. mai 2021 kl 18:00
Kokkin, Kirsten(1951-)
Dafne 1999

Bronse og tre
H: 64+6 cm.
Signert og datert på plinten: K. Kokkin 99

Nummerert samme sted: 31/38. Skulpturen er satt på en base av sort metall og tre i H: 6 cm., som kan snurre.

Ref den antikke myten om Apollon og Dafne, hvor hun ble omskapt til et laurbærtre for å unnslippe sin forfølger.

Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 4 800–7 200EUR 3 900–5 900

Auksjonert torsdag 27. mai 2021 kl 18:00

Tilslag NOK 84 000