Vårens Utvalgte

Auksjon torsdag 27. mai 2021 kl 18:00

Live auksjon, streamet fra Gamle Logen. Budgivning pr. telefon, online eller på forhånd.

Visning i våre lokaler 12.-27. mai

Weidemann, Jakob (1923-2001)
Fleurs des champs 1969

Olje på lerret
102x108
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 69

Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet.

Auksjonert torsdag 27. mai 2021 kl 18:00

Vurdering
NOK 200 000 USD 24 100 EUR 19 600

Tilslag NOK 175 000

LITTERATUR: Steinar Gjessing: «Figur og rom i norsk etterkrigskunst», utstillingskatalog Fokus 1950, Museet for samtidskunst, Oslo 1998.

Det er en tydelig tendens i Weidemanns utvikling fra en drastisk ekspressiv uttrykksmåte i de første etterkrigsårene til et dekorativt flatemaleri i begynnelsen av 1950-årene. Steinar Gjessing, s. 24.