Auksjon torsdag 27. mai 2021 kl 18:00
Storstein, Aage(1900-1983)
Piperøker 1948

Olje på plate
53x40
Signert og datert nede t.h.: Storstein -48

Påtegnet med tittel og datert på baksiden av platen: "Piperøker 1948".

Jubileumsutstilling, Stenersenmuseet 2001, kat.nr. 30?

Vurdering
NOK 60 000–80 000USD 7 200–9 600EUR 5 900–7 800

Auksjonert torsdag 27. mai 2021 kl 18:00

Tilslag NOK 66 000

LITTERATUR: Norsk kunstnerleksikon, Nkl.

Aage Storsteins kunst har blitt kalt senkubistisk klassisisme. Han ble sterkt influert av Picasso og Braques kubisme, samtidig var han opptatt av de klassiske idealer når det gjaldt komposisjon. Nkl.