Vårens Utvalgte

Auksjon torsdag 27. mai 2021 kl 18:00

Live auksjon, streamet fra Gamle Logen. Budgivning pr. telefon, online eller på forhånd.

Visning i våre lokaler 12.-27. mai

Storstein, Aage (1900-1983)
Piperøker 1948

Olje på plate
53x40
Signert og datert nede t.h.: Storstein -48

Påtegnet med tittel og datert på baksiden av platen: "Piperøker 1948".

UTSTILT:

Jubileumsutstilling, Stenersenmuseet 2001, kat.nr. 30?

Auksjonert torsdag 27. mai 2021 kl 18:00

Vurdering
NOK 60 000–80 000 USD 7 200–9 600 EUR 5 900–7 800

Tilslag NOK 66 000

LITTERATUR: Norsk kunstnerleksikon, Nkl.

Aage Storsteins kunst har blitt kalt senkubistisk klassisisme. Han ble sterkt influert av Picasso og Braques kubisme, samtidig var han opptatt av de klassiske idealer når det gjaldt komposisjon. Nkl.