Vårens Utvalgte

Auksjon torsdag 27. mai 2021 kl 18:00

Live auksjon, streamet fra Gamle Logen. Budgivning pr. telefon, online eller på forhånd.

Visning i våre lokaler 12.-27. mai

Engebret, Bjarne (1905-1985)
Interiør med figur 1944-45

Olje på lerret
150x120
Signert og datert nede t.v.: Bjarne Engebret 44-45

Signert og påtegnet med tittel, antagelig av kunstneren, på baksiden, på blindrammen.
Lerretet bemalt på baksiden med to kvinner med baby i interiør, signert og datert nede t.h.: Bjarne Engebret -1939. Dette motivet antagelig utstilt: Kunstnernes Hus, Høstutstillingen, Oslo 1939, kat.nr. 34.

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1956, kat.nr. 10.

Auksjonert torsdag 27. mai 2021 kl 18:00

Vurdering
NOK 150 000–200 000 USD 18 000–24 100 EUR 14 700–19 600