Auksjon torsdag 27. mai 2021 kl 18:00
Engebret, Bjarne(1905-1985)
Interiør med figur 1944-45

Olje på lerret
150x120
Signert og datert nede t.v.: Bjarne Engebret 44-45

Signert og påtegnet med tittel, antagelig av kunstneren, på baksiden, på blindrammen.
Lerretet bemalt på baksiden med to kvinner med baby i interiør, signert og datert nede t.h.: Bjarne Engebret -1939. Dette motivet antagelig utstilt: Kunstnernes Hus, Høstutstillingen, Oslo 1939, kat.nr. 34.

Kunstnernes Hus, Oslo 1956, kat.nr. 10.

Vurdering
NOK 150 000–200 000USD 18 000–24 100EUR 14 700–19 600

Auksjonert torsdag 27. mai 2021 kl 18:00