Auksjon torsdag 27. mai 2021 kl 18:00
Dahl, Johan Christian(1788-1857)
Landsbygate 1832

Olje på papir, oppklebet på lerret
56x64
Signert og datert nede t.h.: JDahl Octbr. 6 1832.

Bang 704. Kan være motiv fra Wachwitz i nærheten av Dresden.

Proveniens:

Thomas Fearnley, Oslo 1937.
Oscar Johannessen, Oslo 1937.
Privat eie.

Vurdering
NOK 400 000–600 000USD 48 100–72 200EUR 39 200–58 800

Auksjonert torsdag 27. mai 2021 kl 18:00

LITTERATUR: Johan Langaard: J. C. Dahls verk, Oslo 1937, kat.nr. 387.

Marie Lødrup Bang: Johan Christian Dahl, Oslo 1987, 3 bind, kat.nr. 704, avbildet bind 3, plate 296.