Auksjon torsdag 27. mai 2021 kl 18:00
Osipow, Paul(1939-)
Uten tittel 1994

Akryl på lerret
28x35
Alle signert og datert på baksiden av lerretet: P. Osipow -94

8 stk. selges samlet.

Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 4 800–7 200EUR 3 900–5 900

Auksjonert torsdag 27. mai 2021 kl 18:00

Tilslag NOK 40 000

LITTERATUR: Store norske leksikon, snl.

Paul Osipow er en finsk maler, ledende representant for finsk abstrakt maleri. Hans hardtslående, fargerike malerier tar utgangspunkt i det geometriske, systematisk rettlinjede, og det spontanistiske. Disse ulike uttrykkene blandes ofte i ett og samme bilde, men alltid på en måte som viser kunstnerens kontroll over den formale oppbygningen av kunstverket. Han er representert i norske offentlige og private samlinger.