Vårens Utvalgte

Auksjon torsdag 27. mai 2021 kl 18:00

Live auksjon, streamet fra Gamle Logen. Budgivning pr. telefon, online eller på forhånd.

Visning i våre lokaler 12.-27. mai

Osipow, Paul (1939-)
Uten tittel 1994

Akryl på lerret
28x35
Alle signert og datert på baksiden av lerretet: P. Osipow -94

8 stk. selges samlet.

Auksjonert torsdag 27. mai 2021 kl 18:00

Vurdering
NOK 40 000–60 000 USD 4 800–7 200 EUR 3 900–5 900

Tilslag NOK 40 000

LITTERATUR: Store norske leksikon, snl.

Paul Osipow er en finsk maler, ledende representant for finsk abstrakt maleri. Hans hardtslående, fargerike malerier tar utgangspunkt i det geometriske, systematisk rettlinjede, og det spontanistiske. Disse ulike uttrykkene blandes ofte i ett og samme bilde, men alltid på en måte som viser kunstnerens kontroll over den formale oppbygningen av kunstverket. Han er representert i norske offentlige og private samlinger.