Katalog
Kunst på papir mm

Nettauksjon 1. juni – 10. juni 2021

Visning 5. - 10. juni i våre lokaler i Gamle Logen.

Lør-søn 12.00-16.00, man-tor 10.00-18.00.

Widerberg, Frans (1934-2017)
Mappe "Jord-Liv-Himmel" av Stein Mehren/Frans Widerberg

Litografi
Arket: 40x59,5
Signert av Frans Widerberg og Stein Mehren på frontblad med nummerering 91/100. Alle ark signert og nummerert FW og SM og 91/100.

Mappen inneholder 10 sort/hvitt litografier hvor Stein Mehrens dikt er påtrykket i rødt. De 10 fargelitografiene som mappen også inneholdt, er rammet inn.

Se Pedersen, Frans Widerbergs grafikk 498-517.

Auksjonert 1. juni – 10. juni 2021

Vurdering

Tilslag NOK 5 000