Katalog
Høstens Utvalgte, del 1

Auksjon onsdag 24. november 2021 kl 18:00

Strangersalen, Gamle Logen

Visning del 1: 30. oktober - 7. november. Visning del 2: 13. november - 24. november.

Siste innleveringsdag Høstens Utvalgte del 2: tirsdag 9. november

Aulie, Reidar (1904-1977)
Kveld i Paris

Olje på lerret
89x116
Signert oppe t.h.: Reidar Aulie

Signert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet.
Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "Teddy Röwde ...".

UTSTILT:

"Reidar Aulie", Retrospektiv ustilling, Kunstnernes Hus, Oslo 13.03.-04.04.1954, kat.nr. 3, maleriet oppført under året 1928 i utstillingskatalogen, og eier oppført samme sted: "Malerinnen Teddy Røwde".

PROVENIENS:

Malerinnen Gerd Ragna "Teddy" Røwde (1912-1994).

Kommer for salg onsdag 24. november 2021 kl 18:00

Vurdering