Aulie, Reidar(1904-1977)
Kveld i Paris
Olje på lerret
89x116
Signert oppe t.h.: Reidar Aulie
Signert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet.
Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "Teddy Röwde ...".
"Reidar Aulie", Retrospektiv ustilling, Kunstnernes Hus, Oslo 13.03.-04.04.1954, kat.nr. 3, maleriet oppført under året 1928 i utstillingskatalogen, og eier oppført samme sted: "Malerinnen Teddy Røwde".
Proveniens:
Malerinnen Gerd Ragna "Teddy" Røwde (1912-1994).
Vurdering
Auksjonert onsdag 24. november 2021 kl 18:00
Tilslag NOK 420 000