Katalog
Høstens Utvalgte, del 1

Auksjon onsdag 24. november 2021 kl 18:00

Strangersalen, Gamle Logen

Visning del 1: 30. oktober - 7. november. Visning del 2: 13. november - 24. november.

Siste innleveringsdag Høstens Utvalgte del 2: tirsdag 9. november

Katalog

{lot.title}
1
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Gård ved Feigum i Lusterfjorden 1851(1851)

Olje på lerret
28x46
Signert og datert nede t.h.: J Dahl 1851.

NOK 200 000–300 000
Gi bud
{lot.title}
2
Frich, Joachim(1810-1858)Landskap med mennesker i robåt 1856(1856)

Olje på lerret
38x47,5
Signert og datert nede t.h.: Frich 1856

Gi bud
{lot.title}
3
Tidemand, Adolph(1814-1876)Velgjørenhet 1852(1852)

Olje på mahogniplate
21,5x26,5
Signert og datert nede t.v.: Ad. Tidemand 1852.

NOK 300 000–400 000
Gi bud
{lot.title}
4
Bergslien, Nils(1853-1928)Fint besøk 1880(1880)

Olje på lerret
60x50
Signert og datert nede t.h.: Nils Bergslien 1880.-

Gi bud
{lot.title}
5
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Christianiafjorden 1876(1876)

Olje på lerret
37x72
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1876

NOK 200 000–300 000
Gi bud
{lot.title}
6
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Ved Østersjøen 1886(1886)

Olje på lerret
26x40
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 86

Gi bud
{lot.title}
7
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Aften i Gamle-Hellesund 1912(1912)

Olje på lerret
51x67
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen
Datert nede t.h.: 1912.

NOK 70 000–90 000
Gi bud
{lot.title}
8
Müller, Morten(1828-1911)Skogslandskap med gående kone 1889(1889)

Olje på lerret
60x84
Signert og nye utydelig datert nede t.v.: Morten Müller. 188?

Gi bud
{lot.title}
9
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med folkeliv, fra Sunnmøre 1894(1894)

Olje på lerret
56x90
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold Ddf 1894.

NOK 70 000–90 000
Gi bud
{lot.title}
10
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fiskeværet Reine i Lofoten i midnattsol

Olje på lerret
132x224
Signert nede t.v.: A Normann

NOK 200 000–300 000
Gi bud
{lot.title}
11
Skredsvig, Christian(1854-1924)Oktobermorgen ved Grez(Ca. 1883)

Olje på lerret
95x60
Signert nede t.v.: Christian Skredsvig.

NOK 200 000–300 000
Gi bud
{lot.title}
12
Munthe, Ludvig(1841-1896)Vinterlandskap med folkeliv, aftenstemning 1873(1873)

Olje på lerret
37x58
Signert og datert nede t.v.: L. Munthe. 73

Gi bud
{lot.title}
13
Collett, Frederik(1839-1914)Vinter, gammel mølle, fra Mesna(1897)

Olje på lerret
58x91
Signert nede t.h.: F Collett

Gi bud
{lot.title}
14
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fra Valler gård 1892(1892)

Olje på lerret
130x165
Signert og datert nede t.h.: Gerhard Munthe. 1892.

NOK 300 000
Gi bud
{lot.title}
15
Thaulow, Frits(1847-1906)Fransk elvelandskap(1894-98)

Olje på lerret
46x55
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

NOK 200 000–300 000
Gi bud
{lot.title}
16
Thaulow, Frits(1847-1906)Elvelandskap

Olje på plate
32x40
Signert nede t.v.: Frits Thaulow

Gi bud
{lot.title}
17
Krohg, Christian(1852-1925)Utsikt fra et vindu med grener av en humleplante utenfor

Olje på lerret
36,5x30,5
Signert nede t.h.: C K

Gi bud
{lot.title}
18
Munthe, Gerhard(1849-1929)Den onde stemor(1892/93)

Akvarell på papir
Lysmål: 55,5x77
Signert nede t.h.: G Munthe

NOK 70 000–90 000
Gi bud
{lot.title}
19
Sohlberg, Harald(1869-1935)Uværsstemning 1904(1904)

Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t.h.: Sohlberg 1904

NOK 3 000 000–5 000 000
Gi bud
{lot.title}
20
Sohlberg, Harald(1869-1935)Vinternatt i Rondane 1917(1917)

Fargelitografi
Arket: 70,5x77 Motivet: 52,5x60
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1917
Signert med blyant nede t.h.: Sohlberg.

NOK 250 000–350 000
Gi bud
{lot.title}
21
Karsten, Ludvig(1876-1926)Akt 1913(1913)

Olje på lerret
62x60
Signert og datert nede t.h.: Karsten -13

NOK 1 000 000
Gi bud
{lot.title}
22
Karsten, Ludvig(1876-1926)Mor og barn 1916(1916)

Olje på lerret
31,5x42
Signert og datert oppe t.h.: Karsten -16

NOK 300 000–400 000
Gi bud
{lot.title}
23
Lund, Henrik(1879-1935)Kveld i hagen(1907)

Olje på lerret
121x150
Usignert

NOK 200 000–300 000
Gi bud
{lot.title}
24
Aulie, Reidar(1904-1977)Kveld i Paris(1928)

Olje på lerret
89x116
Signert oppe t.h.: Reidar Aulie

Gi bud
{lot.title}
25
Aulie, Reidar(1904-1977)Maskinrom 1930(1930)

Olje på lerret
115x100
Signert og datert nede t.h.: Aulie 30

Gi bud
{lot.title}
26
Aulie, Reidar(1904-1977)Morgentog (1953)

Olje på lerret
89x116
Signert nede t.v.: Aulie

Gi bud
{lot.title}
27
Aulie, Reidar(1904-1977)Arbeidere

Olje på lerret
78x93
Signert nede t.h.: Aulie

Gi bud
{lot.title}
28
Ekeland, Arne(1908-1994)Kvinne og mann

Olje på lerret
120x97
Signert nede t.v.: Arne Ekeland

Gi bud
{lot.title}
29
Ekeland, Arne(1908-1994)Bleievask(1967)

Olje på lerret
100x100

NOK 70 000–90 000
Gi bud
{lot.title}
30
Ekeland, Arne(1908-1994)Foreldre og barn

Olje på lerret
53x48
Signert nede t.h.: AE

Gi bud
{lot.title}
31
Riis, Bendik(1911-1988)Edvard Grieg

Gouache på papir
Lysmål: 98x67
Signert og påtegnet oppe på midten: malet av: Kunstmaleren Bendik Riis

Gi bud
{lot.title}
32
Durban, Arne(1912-1993)Sittende akt

Bronse
H: 35 cm
Signert: Durban

Gi bud
{lot.title}
33
Durban, Arne(1912-1993)Stående kvinneakt med hendene mot brystet

Bronse
H: 44 cm
Signert på plinten: Durban

Gi bud
{lot.title}
34
Durban, Arne(1912-1993)Tulle med and

Bronse og marmor
H: 105 cm. Sokkel H: 54,5 cm. Total H: 159,5 cm.
Signert på plinten: Durban

NOK 120 000–150 000
Gi bud
{lot.title}
35
Vigeland, Gustav(1869-1943)Sinnataggen

Bronse
H: 35 cm.
Signert på plinten: G Vigeland

NOK 1 500 000–2 000 000
Gi bud
{lot.title}
36
Ung, Per(1933-2013)Adam og Eva(1980)

Bronse
H: 46 cm.
Signert på plinten: Per Ung

Gi bud
{lot.title}
37
Waksvik, Skule(1927-2018)To pingviner

Bronse
H: 30 cm.
Signert på plinten: Skule W

Gi bud
{lot.title}
38
Rian, Johs.(1891-1981)Blå akt 1953(1953)

Olje på lerret
81x60
Signert og datert nede t.v.: J Rian 53

NOK 400 000–600 000
Gi bud
{lot.title}
39
Rian, Johs.(1891-1981)Blå akt, studie 1972(1972)

Olje på plate
40,5x33
Dobbeltsignert nede t.h. og t.v.: J Rian
Datert (oppfrisket?) nede t.v.: 1972

NOK 150 000–200 000
Gi bud
{lot.title}
40
Rian, Johs.(1891-1981)Telefondamen 1953(1953)

Akvarell på papir
Arket: 21x29
Signert, påtegnet med tittel og datert nede t.v.: J Rian Telefondamen 1953

Gi bud
{lot.title}
41
Rian, Johs.(1891-1981)Kontrapunkt 1976(1976)

Olje på lerret
101x81
Signert og datert nede t.v.: J Rian 76

NOK 150 000–200 000
Gi bud
{lot.title}
42
Rian, Johs.(1891-1981)Tanja 1972(1972)

Olje på lerret
101x81
Signert og datert nede t.v.: J Rian 72

NOK 150 000–200 000
Gi bud
{lot.title}
43
Hagen, Else(1914-2010)By-sne

Olje på lerret
100x100
Signert nede t.h.: Else Hagen

Gi bud
{lot.title}
44
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Olje på plate
50x63
Signert nede t.v.: Gunnar S.G.

Gi bud
{lot.title}
45
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1964(1964)

Olje på lerret
50x71
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 64.

Gi bud
{lot.title}
46
Weidemann, Jakob(1923-2001)Markblomst 1980(1980)

Olje på lerret
70x70
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 80

Gi bud
{lot.title}
47
Sitter, Inger(1929-2015)Blå komposisjon

Olje på lerret
65x54
Signert oppe t.h.: Sitter

Gi bud
{lot.title}
48
Sitter, Inger(1929-2015)Grå komposisjon

Olje på lerret
65x54
Signert nede t.h.: Sitter

Gi bud
{lot.title}
49
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)No 52-1966 Vidde(1966)

Tempera og metallfolie på papir
Arket: 49,5x64,3
Signert og datert nede t.h.: AEB 1966

NOK 200 000–300 000
Gi bud
{lot.title}
50
Koren Bjertnæs, Sverre(1976-)Revir II

Olje på lerret
120x90
Signert nede t.h.: SB

Gi bud

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her