Karsten, Ludvig(1876-1926)
Mor og barn 1916
Olje på lerret
31,5x42
Signert og datert oppe t.h.: Karsten -16
Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "P. T. Nielsen".
Det kan være Ludvig Karstens kone, Misse, og hans datter, Alise, som er modeller i dette maleriet.
Separatutstilling "Ludvig Karsten", Liljevalchs Konsthall, Stockholm, 14. januar-12. februar 1922.
Christiania Kunstforening, Kunstnerforbundet, 23. februar-mars 1922, antagelig kat.nr. 4 med tittel: "Mor og barn 1916".
"Ludvig Karsten", Minneutstilling, Kunstnernes Hus, Oslo 4.3-24.3.1937, kat.nr. 113 med tittel: "Mor og barn", eier er oppført i katalogen: "Grosserer P. T. Nielsen, Kjøbenhavn".
Proveniens:
P. T. Nielsen, København. V. Albertsen, København.
Vurdering
NOK 300 000–400 000
Auksjonert onsdag 24. november 2021 kl 18:00
Tilslag NOK 980 000