Katalog
Munch-Auksjonen 2021

Auksjon lørdag 11. desember 2021 kl 15:00

Visning i våre lokaler 4. - 10. desember

Munch, Edvard (1863-1944)
Dr. Daniel Jacobson

Litografi trykket i svart på tykt gulhvitt papir med en gulbrun tone i tillegg
Arket: 647x480 mm, Motivet inkludert tonplate: 549x347 mm
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

1908-09
Woll 303 B.

Påtegnet antagelig av kunstneren med blyant nede t.v.: "Professor Jacobson", likeledes på tysk nede t.h.: "sehr seltener alter Abdruck" (svært sjeldent, gammelt eksemplar).

Kommer for salg lørdag 11. desember 2021 kl 15:00

Vurdering
NOK 60 000–80 000 USD 6 700–8 900 EUR 6 000–7 900