Høstens Utvalgte

Auksjon onsdag 24. november 2021 kl 18:00

Strangersalen, Gamle Logen

Visning del 1: 30. oktober - 7. november. Visning del 2: 13. november - 24. november.

Munthe, Gerhard (1849-1929)
Den onde stemor

Akvarell på papir
Arket: 56,5x78 Lysmål: 55,5x77
Signert nede t.h.: G Munthe

En liknende versjon, akvarell på papir 564x785 mm, befinner seg på Nasjonalmuseet, se: https://www.nasjonalmuseet.no/samlingen/objekt/NG.K_H.B.08240. Verket er rubrisert under "Motivtype: Eventyr og sagn" i Nasjonalmuseet. Eventyrene Askepott, Snehvit og Hans og Grete har alle onde stemødre, fra Brødrene Grimms eventyr.

UTSTILT:

Internasjonal kunstutstilling, Berlin 1896, med tittel "Die böse Stiefmutter".

Auksjonert onsdag 24. november 2021 kl 18:00

Vurdering
NOK 70 000–90 000

Tilslag NOK 70 000