Auksjon onsdag 24. november 2021 kl 18:00
Munthe, Gerhard(1849-1929)
Fra Valler gård 1892

Olje på lerret
130x165
Signert og datert nede t.h.: Gerhard Munthe. 1892.

Bok om en av Nord-Norges største gründere medfølger: Mats Schjølberg Ulshagen: "Min oldefar Ragnar Schjølberg", Oslo 2016.

Valler gård ligger i Bærum. I dag er gårdens landområder helt nedbygd, bare det vakre hovedhuset fra 1916 er igjen.

Proveniens:

Ragnar Schjølberg, Bodø, fra 1920-tallet.

Vurdering
NOK 300 000

Auksjonert onsdag 24. november 2021 kl 18:00