Høstens Utvalgte

Auksjon onsdag 24. november 2021 kl 18:00

Strangersalen, Gamle Logen

Visning del 1: 30. oktober - 7. november. Visning del 2: 13. november - 24. november.

Munthe, Gerhard (1849-1929)
Fra Valler gård 1892

Olje på lerret
130x165
Signert og datert nede t.h.: Gerhard Munthe. 1892.

Bok om en av Nord-Norges største gründere medfølger: Mats Schjølberg Ulshagen: "Min oldefar Ragnar Schjølberg", Oslo 2016.

Valler gård ligger i Bærum. I dag er gårdens landområder helt nedbygd, bare det vakre hovedhuset fra 1916 er igjen.

PROVENIENS:

Ragnar Schjølberg, Bodø, fra 1920-tallet.

Auksjonert onsdag 24. november 2021 kl 18:00

Vurdering
NOK 300 000