Katalog
Munch-Auksjonen 2021

Auksjon lørdag 11. desember 2021 kl 15:00

Visning i våre lokaler 4. - 10. desember

Munch, Edvard (1863-1944)
Plakat: Stoffveksling

Litografi trykket i svart på tynt gråhvitt papir
Arket: 830-840x660 mm Motivet: 775x640 mm
Signert med blyant nede t.v. ved håndleddet: Edv Munch

Nede t.v. trykket tekst beskåret, ser bare toppen av bokstavene, det står: "L. Fehrs lith. Officin. Christiania". Nevnt hos Woll under 164 A, plakat med trykket utstillingstekst, eksemplar med herværende tekst. At herværende tekst også forekommer på 164 B, som er plakaten uten utstillingsteksten, er ikke nevnt hos Woll.

1901
Woll 164 B.

PROVENIENS:

Danseren Jens Graff. Graff kjøpte trykket etter å ha danset "Eneren" (Edvard Munch), i balletten "Mot Solen" av Edith Roger og Barthold Halle, en milepæl i danserens karriere. Ballettoppsetningen hadde premiere ved Festspillene i Bergen 1969, ble spilt på Nationaltheatret, ble vist på Den Norske Opera og i NRK Fjernsynet.

Kommer for salg lørdag 11. desember 2021 kl 15:00

Vurdering
NOK 150 000 USD 16 700 EUR 14 900