Endelig fred 1945
Blyant på papir
Arket: 46,5x34,5
Signert og datert nede t.h.: Weidemann -45.
Påtegnet på lapp på baksiden av innrammingen: "På telefon med Jakob Weidemann 16.10.1995: Ja, jeg husker bildet, og det anbefales selvfølgelig! Tegningen er laget like etter at jeg kom tilbake fra Sverige, i 1945! Det er et frigjøringsbilde! Tegningen er en hyllest til freden - og til livet!"
Vurdering
NOK 7 000–9 000
Auksjonert fredag 19. november 2021 kl 10:00
Tilslag NOK 4 000