Grev Wedels Klassiske

Auksjon torsdag 25. mai 2000 kl 20:00

Gamle Logen Store sal

Krøyer, Peder Severin (1851-1909)
Aftenstemning

Olje på plate
27x35
Usignert

Påtegnet på baksiden: P.S. Krøyer. Solgt ved Auktionen i hans Bo December 1910.

UTSTILT:

Blaafarveværket 1992.

Auksjonert torsdag 25. mai 2000 kl 20:00

Vurdering

Dette maleriet av Krøyer er antagelig malt i 1890-årene, da han i sitt maleri gikk mer over til nyromantikken fra det lysfylte friluftsmaleriet i 1880-årene, med stemningsfulle kveldsbilder som har noe drømmeaktig eterisk over seg.