Auksjon torsdag 25. mai 2000 kl 20:00
Krøyer, Peder Severin(1851-1909)
Aftenstemning

Olje på plate
27x35
Usignert

Påtegnet på baksiden: P.S. Krøyer. Solgt ved Auktionen i hans Bo December 1910.

Blaafarveværket 1992.

Vurdering

Auksjonert torsdag 25. mai 2000 kl 20:00

Dette maleriet av Krøyer er antagelig malt i 1890-årene, da han i sitt maleri gikk mer over til nyromantikken fra det lysfylte friluftsmaleriet i 1880-årene, med stemningsfulle kveldsbilder som har noe drømmeaktig eterisk over seg.