Grev Wedels Moderne

Auksjon torsdag 7. juni 2001 kl 18:00

Store Sal

Krohg, Per (1889-1965)
Fra Hvaler 1955

Olje på lerret
100x92
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg 1955

Påtegnet med tittel på baksiden, samt på plakett. Proveniens: Kreditkassens kunstsamling.

UTSTILT:

Kunstnerforbundet, Oslo 1957 kat.nr. 63. Kunstnernes Hus, Oslo 1966 kat.nr. 79. Kunstforeningen i København 1966 kat.nr. 31.

Auksjonert torsdag 7. juni 2001 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 72 000