Kunst på papir + Malerier og kunstgjenstander

Nettauksjon 19. november – 1. desember 2021

Visning 27. november - 1. desember i våre lokaler

Aulie, Reidar (1904-1977)
Fra Nydalen i mars 1967

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.v.: Aulie. -67

Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet.

UTSTILT:

Vandreutstilling: Galleri F 15, Moss, "Reidar Aulie, Retrospektiv utstilling", 23. mai-23. juni 1974, kat.nr. 161, avbildet i katalogen s. 34; Nordjyllands Kunstmuseum, Ålborg, aug./sept. 1974; Sønderjyllands Kunstmuseum, Tønder, okt. 1974; Fyns Stifts Kunstmuseum, Odense, nov./des. 1974; Liljevalchs Konsthall, Stockholm, febr./mars 1975; Gøteborgs Konstmuseum, mars/april 1975 og Malmø Museum, mai/juni 1975.

Auksjonert 19. november – 1. desember 2021

Vurdering