Katalog
Munch-Auksjonen 2021

Auksjon lørdag 11. desember 2021 kl 15:00

Visning i våre lokaler 4. - 10. desember

Munch, Edvard (1863-1944)
Karikatur: Pengesekken og den fattige maler

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt riflet papir
Arket: 373x565 mm Motivet: 230x350 mm
Usignert

1910
Woll 376 B.

Vunnet ved Munch-museets store Munch-lotteri 1983. Avhendelseserklæring på norsk og engelsk fra Oslo Kommunes kunstsamlinger, Munch-museet av 18.4.1983, medfølger.

Kommer for salg lørdag 11. desember 2021 kl 15:00

Vurdering
NOK 30 000 USD 3 300 EUR 3 000