Auksjon torsdag 7. juni 2001 kl 18:00
Aulie, Reidar(1904-1977)
Neger 1950

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Aulie -50

Påtegnet med tittel og signert på baksiden av platen.

Kunstnerforbundet, Oslo 1962, kat.nr. 39. Kunstforeningen i København 1964, kat.nr. 40. Kunstnerforbundet, Oslo 1968, kat.nr. 7. Retrospektiv utstilling i Galleri F15, Moss; Nord Jyllands Kunstmuseum, Ålborg; Sønder Jyllands Kunstmuseum, Tønder; Fyns Stifts kunstmuseum, Odense; Liljevalchs konsthall, Stockholm; Göteborgs konstmuseum; Malmö museum, 1974-75. Riksförbundet för bildande konst, kat.nr. 9. Henie-Onstad Kunstsenter 1987, kat.nr. 39.

Vurdering

Auksjonert torsdag 7. juni 2001 kl 18:00