Høstens Utvalgte

Auksjon onsdag 24. november 2021 kl 18:00

Strangersalen, Gamle Logen

Visning del 1: 30. oktober - 7. november. Visning del 2: 13. november - 24. november.

Skredsvig, Christian (1854-1924)
Rødungen, Hallingdalsfjellene

Olje på lerret
128x160
Signert nede t.v.: Chr Skredsvig.

Påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammen: "Röungen Hallingdalsfjeldene".
Påtegnet på baksiden av rammen: "Skredsvig antik Skredsvigs ranke".

IRT: 632. FSS537.

Rødungen er en innsjø i Ål kommune i dag i Viken, like ved grensen til Hol. Den ligger på 1.022 meter over havet. Dette maleriet er det eneste kjente bildet av Skredsvig med motiv fra dette området.

Auksjonert onsdag 24. november 2021 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 70 000