Auksjon torsdag 2. juni 2022 kl 18:00
Kittelsen, Theodor(1857-1914)
Regnværsdag fra (Arendal) Kragerø

Olje på lerret
25x35
Usignert

Påtegnet på blindrammen, på baksiden: "... Th Kittelsen for Chr. Wergeland ... Regnveir ... Arendal I bakgrunnen det gamle hotel ...". Verifisert av maleren J Ekenæs på papp på baksiden: "Det Billede som Herr Oscar Johannesen taler om som ikke er signert, er malet af Maleren Th. Kittelsen "Regnværs-dag fra Arendal" jeg har modtaget det af Kittelsen og kan garantere for at det er malt af ham. Aasgaardstrand 26 Mai 1918 J. Ekenæs."

Kjentfolk fra Kragerø har gjort oss oppmerksom på at dette motivet helt sikkert er fra Kragerø.

Kunstnernes Hus, Oslo 27. april-19. mai 1957, kat.nr.?

Vurdering

Auksjonert torsdag 2. juni 2022 kl 18:00

Tilslag NOK 30 000