Vårens Utvalgte

Auksjon torsdag 2. juni 2022 kl 18:00

Visning kat.nr. 1-44: 7. - 15. mai. Kat.nr. 45-84: 21. mai - 2. juni.

Våre lokaler i Gamle Logen, Grev Wedels Plass 2. Man-fre 10.00-18.00, lør & søn 12.00-16.00

Kittelsen, Theodor (1857-1914)
Regnværsdag fra (Arendal) Kragerø

Olje på lerret
25x35
Usignert

Påtegnet på blindrammen, på baksiden: "... Th Kittelsen for Chr. Wergeland ... Regnveir ... Arendal I bakgrunnen det gamle hotel ...". Verifisert av maleren J Ekenæs på papp på baksiden: "Det Billede som Herr Oscar Johannesen taler om som ikke er signert, er malet af Maleren Th. Kittelsen "Regnværs-dag fra Arendal" jeg har modtaget det af Kittelsen og kan garantere for at det er malt af ham. Aasgaardstrand 26 Mai 1918 J. Ekenæs."

Kjentfolk fra Kragerø har gjort oss oppmerksom på at dette motivet helt sikkert er fra Kragerø.

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 27. april-19. mai 1957, kat.nr.?

Auksjonert torsdag 2. juni 2022 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 30 000