Katalog
Vårens Utvalgte

Auksjon torsdag 2. juni 2022 kl 18:00

Visning del 1, kat.nr. 1-45: 7. - 15. mai. Man-fre 10.00-18.00, lør & søn 12.00-16.00

Visning del 2, kat.nr. 46-: 21. mai - 2. juni. Man-fre 10.00-18.00, lør & søn 12.00-16.00

Kittelsen, Theodor (1857-1914)
Regnværsdag fra Arendal

Olje på lerret
25x35
Usignert

Påtegnet på blindrammen, på baksiden: "... Th Kittelsen for Chr. Wergeland ... Regnveir ... Arendal I bakgrunnen det gamle hotel ...". Verifisert av maleren J Ekenæs på papp på baksiden: "Det Billede som Herr Oscar Johannesen taler om som ikke er signert, er malet af Maleren Th. Kittelsen "Regnværs-dag fra Arendal" jeg har modtaget det af Kittelsen og kan garantere for at det er malt af ham. Aasgaardstrand 26 Mai 1918 J. Ekenæs."

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 27. april-19. mai 1957, kat.nr.?

Kommer for salg torsdag 2. juni 2022 kl 18:00

Vurdering