Katalog
Vårens Utvalgte

Auksjon torsdag 2. juni 2022 kl 18:00

Visning kat.nr. 1-44: 7. - 15. mai. Kat.nr. 45-84: 21. mai - 2. juni.

Våre lokaler i Gamle Logen, Grev Wedels Plass 2. Man-fre 10.00-18.00, lør & søn 12.00-16.00

Skredsvig, Christian (1854-1924)
Jupsjøen 1902

Olje på lerret
94x120
Signert og datert nede t.h.: Chr. Skredsvig. 1902

Ref. FSS456, 8 kjente utgaver av Jupsjøen med fisker fra 1901 til 1912. Dette maleriet kommer i tillegg til de som står oppført i FSS, og bør være nummer IV i henhold til dateringen. Man vet dermed om 9 utgaver av maleriet med fisker.

UTSTILT:

Nordische Kunst Ausstellung 1902 im Kaiser-Wilhelm-Museum im Krefeld am Rhein, Tyskland med tittel: "Waldsee" (Skogsvann).

Kommer for salg torsdag 2. juni 2022 kl 18:00

Vurdering
NOK 300 000–400 000