Vårens Utvalgte

Auksjon torsdag 2. juni 2022 kl 18:00

Visning kat.nr. 1-44: 7. - 15. mai. Kat.nr. 45-84: 21. mai - 2. juni.

Våre lokaler i Gamle Logen, Grev Wedels Plass 2. Man-fre 10.00-18.00, lør & søn 12.00-16.00

Krohg, Christian (1852-1925)
Utsikt over Pension Laurents hage, Grez

Olje på lerret
46x37
Signert nede t.h.: C Krohg

Motivet må være sett fra 2. etasje i Pension Laurent i april 1882, da Krohg bodde der. Ref. Thue s. 73: "Til hotellet hørte en stor, frodig have som gikk helt ned til elven".

Auksjonert torsdag 2. juni 2022 kl 18:00

Vurdering
NOK 70 000–90 000

Tilslag NOK 94 000