Strøm, Halfdan(1863-1949)
Fra Oslofjorden 1907
Olje på lerret
53x65
Signert og datert nede t.v.: Halfdan Ström -1907.
Påtegnet med tittel på lapp på baksiden av rammen, på engelsk: "At the Kristiania Fjord". (Kristiania skiftet navn til Oslo i 1925). Motivet er fra indre fjord, antagelig sett fra Bjerkøya mot Nesoddlandet og Steilene.
Vurdering
NOK 30 000
Auksjonert torsdag 2. juni 2022 kl 18:00
Tilslag NOK 20 000