Katalog
Kunst på papir

Nettauksjon 1. juni – 13. juni 2022

Visning 9.-13. juni

Eikaas, Ludvig (1920-2010)
Oboisten Brynjar Hoff, Ulf Lundell og Bisp Niklas

Litografi, fargelitografi og fargetresnitt
Lysmål: 23x19 Motivet: 16,5x11 + Lysmål: 56x40 Motivet: 52x36 + Lysmål: 47x35 Motivet: 33,5x27,5
Signert nede t.h.: Eikaas + Signert nede t.h.: L. Eikaas + Signert nede t.h.: Eikaas

Tre stk. selges samlet:

Nummerert nede t.v.: 16/75
Påtegnet med tittel i trykket nede på arket: Oboisten
+
Nummerert nede t.v.: 10/30
+
Nummerert nede t.v.: I XX (IXX?)

Illustrasjon til Ibsens Kongsemnerne.

Auksjonert 1. juni – 13. juni 2022

Vurdering
NOK 3 000–5 000