Katalog
Kunst på papir

Nettauksjon 1. juni – 13. juni 2022

Visning 9.-13. juni

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Munch, Edvard(1863-1944)Mannshode

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 25x18,5 Motivet: 11x8,5
Usignert

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
2
Munch, Edvard(1863-1944)Norsk landskap(1908)

Arket: 18,2x22,8 Motivet: 10,5x15
Usignert

Tilslag NOK 11 500
{lot.title}
3
Skredsvig, Christian(1854-1924)Ulkjærn 1910(1910)

Blyant og akvarell på papir
32x47
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Ulkjærn 15/8 1910 CS.

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
4
Sohlberg, Harald(1869-1935)Fra Akershusvollen, aften

Radering
Lysmål: 37,5x45, Motivet: 20,5x29,5
Signert i platen nede t.h.: Sohlberg.

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
5
Thaulow, Frits(1847-1906)Vinter i Norge

Fargeradering
Lysmål: 52x62, Motivet: 46x58
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
6
Kittelsen, Theodor(1857-1914)En disputt om det er et liv etter dette og Et lægevidenskapelig experiment

Tusj på papir
20,5x35
Signert nede t.h.: TK.

Tilslag NOK 30 500
{lot.title}
7
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Jakten på lykken

Tusj på papir
Arkene fra 6,5x6,5 til 10,5x20
To av tegningene er større enn de andre, disse to signert: Th. Kittelsen

Tilslag NOK 19 500
{lot.title}
8
Werenskiold, Erik(1855-1938)Far og sønn

Radering
Lysmål: 38x32, Motivet: 32x24
Signert i platen nede t.h.: EW
Signert med blyant nede t.h: Erik Werenskiold

Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
9
Egner, Thorbjørn(1912-1990)Gården Øvre Mo og Midtgarden i Rauland 1944(1944)

Litografi
Lysmål = Motivet: 14-15x27-23
Begge signert og datert nede t.h.: Thorbjørn Egner 44

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 3 200
{lot.title}
10
Kavli, Arne(1878-1970)Portrett av Henrik Ibsen

Radering
Lysmål: 27x20 Motivet: 24,5x18,5
Signert nede t.h.: A - Kavli

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 3 400
{lot.title}
11
Matisse, Henri(1869-1954)Sittende kvinneakt

Litografi
Arket: 61x40,5 Motivet: 48x32
Signert nede t.h.: Henri Matisse
Fra I. B. Stangs samling.

Tilslag NOK 62 000
{lot.title}
12
Picasso, Pablo(1881-1973)Le Modèle 1965(1965)

Radering
Lysmål: 48x36, Motivet: 39x28
Signert nede t.h.: Picasso

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
13
Picasso, Pablo(1881-1973)Aquatint 20 juillet 1968 II(1968)

Radering
Arket: 25x28,5 Motivet: 6x8,5
Datert i platen oppe på midten: 20.7.68 II.
Signert nede t.h.: Picasso

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
14
Dali, Salvador(1904-1989)Komposisjon

Litografi
Lysmål: 35x25 Arket: 38x28
Signert nede t.h.: Dali

Tilslag NOK 3 200
{lot.title}
15

Litografi
Lysmål: 35x24,5
Signert nede på midten: Dali

Tilslag NOK 1 300
{lot.title}
16

Radering
Lysmål: 50x31, Motivet: 40x25
Signert nede t.h: Dali

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 2 000
{lot.title}
17

Radering
Lysmål: 50x31, Motivet: 40x25
Signert nede t.h.: Dali

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 2 000
{lot.title}
18

Radering
Lysmål: 26x20, Motivet: 21,5x15,5
Signert nede t.h.: Dali

NOK 1 000–1 500
Tilslag NOK 1 100
{lot.title}
19

Radering
Signert nede t.h.: Dali

NOK 1 000–1 500
Tilslag NOK 1 500
{lot.title}
20
Chagall, Marc(1887-1985)Komposisjon

Litografi
Lysmål: 79,5x58,5 Motivet: 77,5x57
Signert midt på t.h.: Marc Chagall

NOK 5 000
Tilslag NOK 6 200
{lot.title}
21

Litografi
Lysmål: 85,5x56,5
Signert nede t.h.: Marc Chagall

NOK 5 000
Tilslag NOK 2 600
{lot.title}
22
Chagall, Marc(1887-1985)Uten tittel

Litografi
Lysmål: 41x31 Motivet: 36x26,5

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
23
Chagall, Marc(1887-1985)Moses med loven

Litografi
Lysmål: 37x26

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
24
Rian, Johs.(1891-1981)Skuronn

Tresnitt
Lysmål: 43x59, Motivet: 36x50,5
Signert nede t.v.: J. Rian

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
25
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Samemor, Finnmark(1955)

Serigrafi, håndkolorert
Lysmål: 47x31 Motivet: 46x30
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Tilslag NOK 3 700
{lot.title}
26
Riis, Bendik(1911-1988)Hus i landskap 1961(1961)

Pastell på papir
Lysmål: 36x26
Signert, datert og påtegnet nede t.h.: tegnet . af . Kunstmaleren Bendik Riis November . 1961 -

Tilslag NOK 5 200
{lot.title}
27
Moore, Henry(1898-1986)Auden Poems(1973)

Litografi
Arket: 64x52, Motivet: 27x29,5
Signert nede t.h.: Moore

{lot.title}
28
Ekeland, Arne(1908-1994)Figurkomposisjon

Serigrafi
Lysmål: 54,5x55 Motivet: 51,5x53,5
Signert nede t.h.: Arne Ekeland

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
29

Serigrafi
Lysmål: 32x35 Motivet: 29,5x33
signert nede t.v.: Arne Ekeland.

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 4 700
{lot.title}
30
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)G 26-1958 Lite brunt gravsted(1958)

Radering
Lysmål: 22,5x32, Motivet: 19,5x29,5
Signert nede t.h.: AE Bergman.

NOK 7 000–9 000
Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
31
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)GB 33-1968 Uranus

Tresnitt
Arket: 75,5x61 Motivet: 60x45
Signert nede t.h.: AE Bergman

Tilslag NOK 23 000
{lot.title}
32
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)L12-1971 Multihorisont(1971)

Litografi
Lysmål: 52x34, Motivet: 50x32,5
Signert nede t.h.: AE Bergman

Tilslag NOK 9 000
{lot.title}
33
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)12-1971 Multihorisont(1971)

Litografi
Lysmål: 52x34, Motivet: 50,1x32,8

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
34
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)L13-1971 Tung planet(1971)

Litografi
Arket: 65x51, Motivet: 64x49,5
Signert nede t.h.: AE Bergman

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
35
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)GB 45-1974 Sort klippe(1974)

Tresnitt
Arket: 75,5x55,5, Motivet: 49,5x40
Signert nede t.h.: AE Bergman

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
36
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)Jorden sett fra månen(1967)

Serigrafi
Arket: 38x46, Motivet: 19x26,5
Signert nede t.h.: AE Bergman

{lot.title}
37
Hagen, Else(1914-2010)Pike

Litografi
Lysmål: 43,5x31,5 Motivet: 40x30
Signert nede t.h.: Else Hagen

Tilslag NOK 1 000
{lot.title}
38

Litografi
Arket: 76,5x57, Motivet: 59x40
Signert nede t.h.: Else Hagen

Tilslag NOK 3 000
{lot.title}
39
Paaske, Sidsel(1937-1980)Uten tittel 1977(1977)

Tusj, akvarell og collage
Arket: 50x65
Usignert

NOK 50 000
Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
40
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1986(1986)

Olje på papir
38x47
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 86

Tilslag NOK 31 000
{lot.title}
41
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1992(1992)

Litografi
Lysmål: 44x53, Motivet: 39x47
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 92

Tilslag NOK 8 500
{lot.title}
42
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1990(1990)

Gouache
Lysmål: 48x63
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb -90

NOK 7 000–9 000
Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
43
Appel, Karel(1921-2006)Komposisjon

Litografi
Lysmål=Motivet: 56x76
Signert nede t.v.: Appel

Tilslag NOK 9 700
{lot.title}
44

Litografi
Arket=Motivet: 75,5x57
Signert nede t.h.: Appel

Tilslag NOK 4 400
{lot.title}
45
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi
Lysmål: 86x86, Motivet: 81x81
Signert nede t.h.: Gunnar S.

NOK 30 000
Tilslag NOK 38 500
{lot.title}
46
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1970(1970)

Serigrafi
Lysmål: 71x61, Motivet: 59,5x50
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -70.

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
47

Serigrafi
Lysmål: 49,5x67, Motivet: 43,5x63,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 29 000
{lot.title}
48

Serigrafi
Lysmål: 62x80, Motivet: 58,5x77
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -70

Tilslag NOK 15 500
{lot.title}
49
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Sort sol

Serigrafi
Arket: 95x74 Motivet: 79,5x64 Lysmål: 82x66
Signert nede t.h.: Gunnar S.

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
50

Serigrafi
Lysmål: 58x46, Motivet: 55x43
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
51

Serigrafi
Lysmål: 66x48, Motivet: 64x47
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 7 200
{lot.title}
52

Serigrafi
Lysmål: 74x58, Motivet: 65,5x53
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 8 500
{lot.title}
53
Kleiva, Per(1933-2017)Sakte 1964(1964)

Tresnitt
Lysmål: 44x43,5, Motivet: 41,5x42
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -64.

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
54
Kleiva, Per(1933-2017)Byen i mennesket 1968(1968)

Serigrafi
Lysmål: 55x54 Motivet: 50x50
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -68

Tilslag NOK 9 700
{lot.title}
55
Kleiva, Per(1933-2017)Ringen 1968(1968)

Serigrafi
Arket: 62x90

Tilslag NOK 35 500
{lot.title}
56
Kleiva, Per(1933-2017)Helsing til Ho Chi Minh 1969(1969)

Serigrafi
Lysmål: 37,5x51, Motivet: 36x50
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -69

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
57
Kleiva, Per(1933-2017)Hausten 1972(1972)

Serigrafi
Lysmål: 62x62, Motivet: 60x60
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -72

Tilslag NOK 15 500
{lot.title}
58
Kleiva, Per(1933-2017)Med hav og fjell, og fjord og trange vik 1986(1986)

Serigrafi
Lysmål: 64x55, Motivet: 48,5x40,5
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -86

Tilslag NOK 9 000
{lot.title}
59
Kleiva, Per(1933-2017)Flo og fjære 1987(1987)

Serigrafi
Lysmål: 45x53, Motivet: 43x52
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -87

Tilslag NOK 8 500
{lot.title}
60
Kjær, Anders(1940-)Good Golly, min Molly 1970(1970)

Serigrafi
Lysmål: 70x49,5 Motivet: 66,5x44,5
Signert og datert nede t.h.: Anders Kjær -70

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 1 200
{lot.title}
61
Solem, Maria Veronica Lindegaard(1949-)Time 1989(1989)

Serigrafi
Arket: 88x112, Motivet: 68x92,5
Signert og datert nede t.h.: Maria Veronica L Solem 89

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 8 500
{lot.title}
62
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Mann og hest i vind

Litografi
Lysmål: 29x37 Motivet: 22x28,5
Signert nede t.h.: Med hilsen L. Eikaas

Tilslag NOK 1 700
{lot.title}
63
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Sonja Henie, Skogsmaleren Kåre Tveter og Utflyttet Jølstring

Fargelitografi, litografi og litografi
Lysmål: 40x32 Motivet: 37,5x30,5 + Lysmål: 15x13 Motivet: 14,5x11 + Lysmål: 38x29 Motivet: 36,5x24
Signert nede t.h.: Eikaas + Signert nede t.h.: Eikaas + Usignert

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
64
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Oboisten Brynjar Hoff, Ulf Lundell og Bisp Niklas

Litografi, fargelitografi og fargetresnitt
Lysmål: 23x19 Motivet: 16,5x11 + Lysmål: 56x40 Motivet: 52x36 + Lysmål: 47x35 Motivet: 33,5x27,5
Signert nede t.h.: Eikaas + Signert nede t.h.: L. Eikaas + Signert nede t.h.: Eikaas

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
65
Tobiasse, Théo(1927-2012)Komposisjon

Litografi
Lysmål: 71x51 Motivet: 68x49
Signert nede t.h.: Théo Tobiasse

{lot.title}
66
Tobiasse, Théo(1927-2012)Jeg husker bare hennes smil

Litografi
Lysmål: 52x74, Motivet: 50x72
Signert nede t.h.: Th. Tobiasse

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 1 000
{lot.title}
67
Tobiasse, Théo(1927-2012)Mot hvilken verden blir jeg ledet?

Litografi
Lysmål: 53,5x72, Motivet: 51x69

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 1 000
{lot.title}
68
Tobiasse, Théo(1927-2012)En kvinne kom til meg fra et annet liv

Litografi
Lysmål: 52x74, Motivet: 50x72

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 1 000
{lot.title}
69
Tobiasse, Théo(1927-2012)Et svakt minne ligger mellom ordene

Litografi
Arket: 57x77, Motivet: 51x70

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 1 000
{lot.title}
70
Tobiasse, Théo(1927-2012)Innbildningen av en stille sang

Litografi
Lysmål: 72x54, Motivet: 70x51
Signert nede t.h.: Th Tobiasse

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 1 000
{lot.title}
71
Tobiasse, Théo(1927-2012)Melopee fra Venezia høres ut som en salme

Litografi
Lysmål: 74x51, Motivet: 72x50

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 1 000
{lot.title}
72
Tobiasse, Théo(1927-2012)Bilde av en mann som oppdager sin egen fremmedgjorthet

Litografi
Arket: 56x76,5, Motivet: 50x72

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 1 000
{lot.title}
73
Brasilier, André Marie Pierre(1929-2004)Hesteveddeløp

Litografi
Lysmål: 67,5x50 Motivet: 61x46
Signert nede t.h.: André Brasilier.

Tilslag NOK 1 700
{lot.title}
74
Brasilier, André Marie Pierre(1929-2004)Fire strykere

Litografi
Lysmål: 51,5x68 Motivet: 48,5x65

Tilslag NOK 2 300
{lot.title}
75
Jørgensen, Knut(1937-1991)Par 1978(1978)

Blandingsteknikk på papir
Lysmål: 25x15
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1978

Tilslag NOK 2 200
{lot.title}
76
Strand, Svein(1934-2020)Sittende kvinneakt

Akvarell på papir
Lysmål: 30x28
Signert nede t.h.: S Strand.

Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
77
Johannessen, Jens(1934-)Posthornet(1975)

Litografi
Lysmål: 63,5x75 Motivet: 53x68,5
Signert nede t.h.: Jens Johannessen.

Tilslag NOK 1 000
{lot.title}
78
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon 1974(1974)

Akvarell på papir
Lysmål: 22x25
Signert og datert nede t.h.: JJ 74

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 1 200
{lot.title}
79
Johannessen, Jens(1934-)Til Brit 1975(1975)

Litografi
Lysmål: 66x50, Motivet: 62x48
Signert og datert nede t.h.: Jens Johannessen. 75.

Tilslag NOK 2 500
{lot.title}
80
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon

Blandingsteknikk på papir
Arket: 36x50,5
Signert nede t.v.: Sitter

{lot.title}
81
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel 1962(1962)

Etsning trykket på japansk rispapir og tykt papir
Arket: 41x31,5, Motivet: 36,5x28,5
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 1962

{lot.title}
82
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(1968)

Serigrafi
Arket: 74x55,5, Motivet: 58x47,5
Signert nede t.h.: Inger

Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
83
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(1975)

Serigrafi
Arket: 50x67,5, Motivet: 34x52
Signert nede t.h.: Inger Sitter

Tilslag NOK 5 200
{lot.title}
84
Sitter, Inger(1929-2015)Blå former (1973-74)

Fargelitografi
Arket: 66x57,5, Motivet: 72x48

NOK 7 000–9 000
Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
85
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(1989)

Fargelitografi
Arket: 76x56, Motivet: 62x44
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 1989

Tilslag NOK 6 700
{lot.title}
86
Sitter, Inger(1929-2015)Parafrase over Trondheimsrosen 1990(1990)

Fargelitografi
Arket: 75,5x53,5, Motivet: 67,5x50

Tilslag NOK 5 500
{lot.title}
87
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(2000)

Fargelitografi
Arket: 69x52

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
88
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(1995)

Fragelitografi
Lysmål: 39x31, Motivet: 35,5x28,5

{lot.title}
89
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(Ca. 1981)

Litografi
Arket: 45x59,5 Motivet: 39x48

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
90

Litografi
Arket: 59,5x45 Motivet: 47,5x40,5

Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
91

Litografi
Arket: 45x59,5 Motivet: 39,5x49

Tilslag NOK 3 000
{lot.title}
92
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel 2003(2003)

Fargelitografi
Arket: 62,5x44,5, Motivet: 50x36
Signert nede t.h.: Inger S

Tilslag NOK 6 200
{lot.title}
93
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(2009)

Monotypi
Arket = Motivet: 97x75
Signert og datert nede t.h.: Sitter 09

Tilslag NOK 57 000
{lot.title}
94
Nesjar, Carl(1920-2015)Vårlig kyst 1987(1987)

Litografi
Lysmål: 41x58, Motivet: 36x53
Signert og datert nede t.h.: Nesjar. Paris '87

Tilslag NOK 3 000
{lot.title}
95
Nupen, Kjell(1955-2014)Komposisjon

Litografi
Lysmål: 53,5x44, Motivet: 51x42
Signert nede t.h.: K. Nupen.

Tilslag NOK 5 200
{lot.title}
96
Nupen, Kjell(1955-2014)Komposisjon 2 stk

Litografi
Lysmål: 42x28, Motivet: 23x18
Begge signert nede t.h.: K. Nupen.

Tilslag NOK 4 400
{lot.title}
97
Widerberg, Frans(1934-2017)Trær

Radering
Lysmål: 24x32
Signert nede t.v.: FW.

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 2 000
{lot.title}
98
Widerberg, Frans(1934-2017)Hevnere(1973)

Litografi
Lysmål: 47x57 Motivet: 43x56
Signert nede t.v.: Frans Widerberg

Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
99
Widerberg, Frans(1934-2017)Narren(1978)

Litografi
Arket: 63x90 Motivet: 60x80

Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
100
Widerberg, Frans(1934-2017)De usynlige(1979)

Litografi
Arket: 90x63 Motivet: 81,5x60

Tilslag NOK 7 400
{lot.title}
101
Widerberg, Frans(1934-2017)Dyrene(1984)

Litografi
Lysmål: 63x82, Motivet: 60x80
Signert nede t.v.: Frans W

Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
102
Widerberg, Frans(1934-2017)Fugl(1984)

Litografi
Lysmål: 62x82, Motivet: 60x80
Signert nede t.v.: Frans W

Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
103
Olsen, Kjell Erik Killi(1952-)Crepin 1988(1988)

Koldnål
Lysmål: 52x40, Motivet: 49x38
Signert og datert nede t.h.: Kjell Erik Killi Olsen 1988

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 2 200
{lot.title}
104
Ertsland, Alf(1946-)Komposisjon 1988(1988)

Blandingsteknikk på papir
Lysmål=Motiv: 72x101
Signert og datert nede t.h.: Alf Ertsland -88

Tilslag NOK 4 000
{lot.title}
105
Nyquist, Arild(1937-2004)Kjærligheten 1990(1990)

Serigrafi med tekst
Lysmål: 68,5x48,5 Motivet: 59x44
Signert og datert i trykket nede på midten: Arild Nyquist 1990

Tilslag NOK 1 700
{lot.title}
106
Nielsen, John David(1938-)Figur i interiør 1991(1991)

Pastell på papir
Lysmål: 100x73
Signert og datert midt på t.h.: J D Nielsen 91

Tilslag NOK 7 500
{lot.title}
107
Bleken, Håkon(1929-)Blomst i mørke 1995(1995)

Litografi
Arket=Motivet: 76x55,5
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -95

Tilslag NOK 3 000
{lot.title}
108
Nerdrum, Odd(1944-)Godnattkyss (Brun variant)

Litografi
Lysmål: 54,5x66, Motivet: 52x63,5
Signert nede t.h.: Nerdrum

NOK 20 000
{lot.title}
109
Nerdrum, Odd(1944-)Mor og barn

Litografi
Lysmål: 75,5x45,5 Motivet: 74x44
Signert nede t.h.: Nerdrum.

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 8 500
{lot.title}
110
Sand, Vebjørn(1966-)Post Mortem

Litografi
Lysmål: 45x63 Motivet: 42,5x60
Signert nede t.h.: Vebjørn Sand

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 2 000
{lot.title}
111
Opdahl, Ørnulf(1944-)Bål langs fjorden

Litografi
Lysmål: 58x85, Motivet: 56x83
Signert nede t.h.: Opdahl

NOK 7 000–9 000
Tilslag NOK 8 500
{lot.title}
112
Opdahl, Ørnulf(1944-)Naust

Radering
Arket: 54x39,5, Motivet: 23x17,5
Signert nede t.h.: Opdahl

NOK 6 000
Tilslag NOK 3 000
{lot.title}
113
Opdahl, Ørnulf(1944-)Gjenskinn

Radering
Signert nede t.h.: Opdahl

NOK 6 000
Tilslag NOK 3 000
{lot.title}
114
Opdahl, Ørnulf(1944-)Bylandskap

Radering
Arket: 40x54, Motivet: 17,5x23
Signert nede t.h.: Opdahl

NOK 6 000
Tilslag NOK 3 500
{lot.title}
115
Opdahl, Ørnulf(1944-)Bro(2015)

Radering
Signert nede t.h.: Opdahl

NOK 6 000
Tilslag NOK 3 300
{lot.title}
116
Heske, Marianne(1946-)Mountain of the Mind

Videolitografi
Arket: 67x91,5, Motivet: 60x87
Signert nede t.h.: Marianne Heske

NOK 8 000
Tilslag NOK 4 000
{lot.title}
117

Videolitografi
Arket: 67x91,5, Motivet: 60x79

NOK 8 000
Tilslag NOK 4 000
{lot.title}
118

Videolitografi
Arket: 91x77, Motivet: 78,5x70

NOK 8 000
Tilslag NOK 4 000
{lot.title}
119
Heske, Marianne(1946-)Mountains of the Mind 3

Digitalgrafikk
Arket: 91x67, Motivet: 87,5x60

NOK 8 000
{lot.title}
120
Dronning Sonja, H. M.(1937-)Grener IV

Radering
Arket: 78x53, Motivet: 50x34,5
Signert nede t.h.: S

NOK 8 000
Tilslag NOK 4 200
{lot.title}
121
Dronning Sonja, H. M.(1937-)New Gaze

Dyptrykk
Arket = Motivet: 55,5x75
Signert nede t.h.: S

NOK 12 000
Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
122
Dronning Sonja, H. M.(1937-)Mirage II(2018)

Dyptrykk
Arket = Motivet: 45x50
Signert nede t.h.: S

NOK 8 000
Tilslag NOK 4 600
{lot.title}
123
Dronning Sonja, H. M.(1937-)Uten tittel (lilla)

Dyptrykk
Arket = Motivet: 50x50
Signert nede t.h.: S

NOK 12 000
{lot.title}
124
Dronning Sonja, H. M.(1937-)Uten tittel (brun)

Dyptrykk
Arket = Motivet: 50x50
Signert nede på midten: S

NOK 12 000
{lot.title}
125
Dronning Sonja, H. M.(1937-)Next

Dyptrykk
Arket:50x50, Motivet: 32,5x33
Signert nede t.h.: S
Signert nede t.v.: Magne F

NOK 5 000
{lot.title}
126
Furuholmen, Magne(1962-)Less lousy outcries

Tresnitt
Arket = Motivet: 59,5x39,5
Signert nede t.h.: Magne F

NOK 6 000
Tilslag NOK 3 000
{lot.title}
127
Koren Bjertnæs, Sverre(1976-)Sentiment(2017)

Serigrafi
Arket = Motivet: 45x30
Signert nede t.h.: SK Bjertnæs

NOK 4 000
Tilslag NOK 3 600
{lot.title}
128
Pajak, Anna(1992-)Ophelia's Dress(2019)

Radering
Arket: 78,5x53, Motivet: 59x39
Signert nede t.h.: Anna Pajak

NOK 7 000
Tilslag NOK 3 500
{lot.title}
129
Pajak, Anna(1992-)Black Iris(2019)

Radering
Signert nede t.h.: Anna Pajak

NOK 7 000
Tilslag NOK 3 500
{lot.title}
130
Sundbye, Nina(1944-)Kvinneakt 1988(1988)

Bronse
H: 47 cm
Signert og datert på plinten: Nina Sundbye 1988

Tilslag NOK 23 000
{lot.title}
131
Storm, Per Palle(1910-1994)Kvinneakt 1975(1975)

Bronse
H: 24 cm
Dobbeltsignert og datert på plinten: PPS 75

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
132
Durban, Arne(1912-1993)Pike med fisk

Bronse
H: 29 cm
Signer på plinten: Durban

Tilslag NOK 12 500
{lot.title}
133
Durban, Arne(1912-1993)Pike med dukke

Bronse
H: 18 cm
Signert på plinten: Durban

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
134
Ukjent, kunstnerThe Mountain Man

Bronse
H: 97 cm + 3 cm
Påtegnet med signatur

{lot.title}
135
Sinding, Stephan(1846-1922)Hornblåser

Bronse
H: 31 cm
Signert på plinten: Stephan Sinding

Tilslag NOK 15 500
{lot.title}
136
Ukjent, kunstnerMadonna med barnet

Olje på lerret
46x38
Usignert

Tilslag NOK 5 100
{lot.title}
137
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Fjordlandskap

Olje på lerret
51x76
Signert nede t.h.: JF Eckersberg

Tilslag NOK 33 000
{lot.title}
138
Müller, Morten(1828-1911)Fisker ved fossestryk 1869(1869)

Olje på lerret
26x40
Signert og datert nede t.h.: Morten Müller. 69.

Tilslag NOK 8 500
{lot.title}
139
Jacobsen, Sophus(1833-1912)Fjordlandskap

Olje på lerret
36x58
Signert nede t.v.: S. Jacobsen

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
140
Nordenberg, Bengt(1822-1902)Lekende barn 1878(1878)

Olje på lerret
36,5x31
Signert og datert nede t.v.: B. Nordenberg 78.

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
141
Schjøth, Claus Th.(1852-)Dampskip i rom sjø 1884(1884)

Olje på lerret
24x36
Signert og datert nede t.v.: C Schjöth 84

Tilslag NOK 2 000
{lot.title}
142
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Mann med hatt 1886(1886)

Olje på lerret
55x46
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl 86

Tilslag NOK 11 500
{lot.title}
143
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Portrett av forfatteren Johannes V. Jensen 1908(1908)

Olje på plate
85x51
Signert og datert oppe t.h.: Heyerdahl 08

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
144
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Hus i kystlandskap

Olje på plate
25x32
Signert nede t.h.: Heyerdahl

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
145
Dahl, Hans(1849-1937)Dame med parasoll og pike med hund i bånd ved romleir 1876(1876)

Olje på lerret
42x77
Signert og datert nede t.v.: Hans Dahl. 1876.

{lot.title}
146
Barucci, Pietro(1845-1917)Kystlandskap med folkeliv

Olje på lerret
72x130
Signert og påtegnet nede t.v.: P. Barucci. Roma.

{lot.title}
147
Krohg, Christian(1852-1925)Gammel kone 1879(1879)

Olje på lerret
23,5x20
Signert og datert nede t.h.: C. K. 17.5.79.

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
148
Elevarbeid Krohg, Christian (1852-1925)Fra fiskerbryggen

Olje på lerret
55x80
Signert nede t.h.: C. Krohg

{lot.title}
149
Skredsvig, Christian(1854-1924)Gås med utspente vinger

Olje på mahogniplate
36x27
Signert nede t.v.: Skredsvig

Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
150
Haaland, Lauritz(1855-1938)En uthavn 1896(1896)

Olje på lerret
44,5x66
Signert og datert nede t.v.: Lauritz Haaland 96.

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
151
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Småbåthavn 1924(1924)

Olje på plate
48x68
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1924.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
152
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Vinterlandskap 1903(1903)

Olje på lerret
55x91
Signert og datert nede t.v.: G Stenersen 03

Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
153
Ulving, Even(1863-1952)Hesjing

Olje på lerret
53x78
Signert nede t.h.: E. Ulving.

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
154
Sørensen, Henrik(1882-1962)Fransk landskap 1920(1920)

Olje på plate
45x55
Signert og datert nede t.v.: HS 20

NOK 7 000–9 000
Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
155
Deberitz, Per(1880-1945)Nordenvind, Skåtøy 1939(1939)

Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.v.: P. Deberitz -. 39.

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
156
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Flatdal i Telemark

Olje på plate
33x40
Signert oppe t.v.: J Rian.

NOK 8 000–12 000
Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
157
Krefting, Ruth(1900-1987)Interiør

Olje på plate
30x40
Signert nede t.v.: Ruth Krefting

Tilslag NOK 1 000
{lot.title}
158
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Vinternatt 1938(1938)

Olje på lerret
80x95
Signert og datert nede t.h.: SSJ 38

{lot.title}
159
Holbø, Halvdan(1907-1995)Snø, Lillehammer 1934(1934)

Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Holbö 34.

{lot.title}
160
Holbø, Kristen(1869-1953)Tidlig vår Gamleveien 1945

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.v.: K Holbö. 45.

{lot.title}
161
Holbø, Kristen(1869-1953)Utsikt over Lillehammer 1945(1945)

Olje på plate
50x61

{lot.title}
162
Storstein, Aage(1900-1983)Fra Wold-Thornes hage, Holmsbu 1951(1951)

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: Storstein -51

{lot.title}
163
Riis, Bendik(1911-1988)Skogslandskap 1942(1942)

Olje på lerret
22x25
Signert, datert og påtegnet nede: Bendik Riis - juli -42 Vinderen.

{lot.title}
164
Riis, Bendik(1911-1988)Haslum kirke 1943(1943)

Olje på lerret
38x42
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Haslum kirke Bendik Riis 1943 i mars

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
165
Riis, Bendik(1911-1988)Skogstillhet; Sørlandet 1944(1944)

Olje på plate
14x22
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis. 1944.

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
166
Riis, Bendik(1911-1988)Bekkene på Sørlandet 1944(1944)

Olje på plate
12x15
Signert og datert nede: Bendik Riis 1944

Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
167
Riis, Bendik(1911-1988)Kvinneportrett 1945(1945)

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis. januar året 1945. Rødt merke til venstre for signaturen er kunstnerens tommel dyppet i farge, som en egen signatur.

{lot.title}
168
Riis, Bendik(1911-1988)Pige med Roser 1952(1952)

Akvarell og olje på papir
Arket: 21x15
Signert nede på midten: Bendik Riis
Datert med to datoer nede t.h.: 9-9-1952 12-9-1952

NOK 20 000–25 000
Tilslag NOK 18 500
{lot.title}
169
Riis, Bendik(1911-1988)Havseiler

Olje på lerret
38,5x56,5
Signert oppe på midten: Bendik Riis

Tilslag NOK 19 500
{lot.title}
170
Riis, Bendik(1911-1988)Kystlandskap

Olje på plate
16x13,5
Usignert

Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
171
Riis, Bendik(1911-1988)Fjellandskap

Olje på plate
8x6,5 og 7x7
En signert: Bendik Riis, En signert og datert: Bendik Riis 1957

Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
172
Riis, Bendik(1911-1988)Landskap, parti

Olje på plate
14,5x17,5
Usignert

Tilslag NOK 8 200
{lot.title}
173
Riis, Bendik(1911-1988)Skoglandskap, fra Malmøya 1954(1954)

Olje på plate
10x5
Signert og datert ned på midten: 1954 Bendik Riis

NOK 3 000
Tilslag NOK 3 100
{lot.title}
174
Riis, Bendik(1911-1988)Trestamme og landskap 1968(1968)

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede: okt. 1968 malet af Kunstmaleren Bendik Riis

Tilslag NOK 11 500
{lot.title}
175
Riis, Bendik(1911-1988)Edvard Grieg

Gouache på papir
Lysmål: 98x67
Signert og påtegnet oppe på midten: malet av: Kunstmaleren Bendik Riis

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
176
Ekeland, Arne(1908-1994)Foreldre og barn

Olje på lerret
53x48
Signert nede t.h.: AE

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
177
Wold, Roar(1926-2001)Sommervind

Olje på lerret
61x50
Signert nede t.h.: Roar Wold

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
178
Widerberg, Frans(1934-2017)Selvportrett

Olje på plate
20x21
Signert nede t.h.: Frans W

NOK 5 000
Tilslag NOK 3 700
{lot.title}
179
Gullvåg, Håkon(1959-)Uten tittel I 1981(1981)

Olje på lerret
50x87
Signert og datert nede t.v.: Gullvåg -81

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
180
Ythjall, Terje(1943-)...Å vente... 1984(1984)

Olje på lerret
80x50
Dobbeltsignert og datert oppe t.h.: Terje Ythjall 1984

Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
181
Sture, David(1950-2020)Elementer 2003

Akryl på plate
91x80
Signert og datert nede t.v.: David Een Sture /03

Tilslag NOK 5 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på