Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 25x18,5 Motivet: 11x8,5
Usignert
Usignert
Arket: 18,2x22,8 Motivet: 10,5x15
Usignert
Blyant og akvarell på papir
32x47
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Ulkjærn 15/8 1910 CS.
Radering
Lysmål: 37,5x45, Motivet: 20,5x29,5
Signert i platen nede t.h.: Sohlberg.
Fargeradering
Lysmål: 52x62, Motivet: 46x58
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Tusj på papir
20,5x35
Signert nede t.h.: TK.
Tusj på papir
Arkene fra 6,5x6,5 til 10,5x20
To av tegningene er større enn de andre, disse to signert: Th. Kittelsen
Radering
Lysmål: 38x32, Motivet: 32x24
Signert i platen nede t.h.: EW
Signert med blyant nede t.h: Erik Werenskiold
Litografi
Lysmål = Motivet: 14-15x27-23
Begge signert og datert nede t.h.: Thorbjørn Egner 44
Radering
Lysmål: 27x20 Motivet: 24,5x18,5
Signert nede t.h.: A - Kavli
Litografi
Arket: 61x40,5 Motivet: 48x32
Signert nede t.h.: Henri Matisse
Fra I. B. Stangs samling.
Radering
Lysmål: 48x36, Motivet: 39x28
Signert nede t.h.: Picasso
Radering
Arket: 25x28,5 Motivet: 6x8,5
Datert i platen oppe på midten: 20.7.68 II.
Signert nede t.h.: Picasso
Litografi
Lysmål: 35x25 Arket: 38x28
Signert nede t.h.: Dali
Litografi
Lysmål: 35x24,5
Signert nede på midten: Dali
Radering
Lysmål: 50x31, Motivet: 40x25
Signert nede t.h: Dali
Radering
Lysmål: 50x31, Motivet: 40x25
Signert nede t.h.: Dali
Radering
Lysmål: 26x20, Motivet: 21,5x15,5
Signert nede t.h.: Dali
Radering
Signert nede t.h.: Dali
Litografi
Lysmål: 79,5x58,5 Motivet: 77,5x57
Signert midt på t.h.: Marc Chagall
Litografi
Lysmål: 85,5x56,5
Signert nede t.h.: Marc Chagall
Litografi
Lysmål: 41x31 Motivet: 36x26,5
Litografi
Lysmål: 37x26
Tresnitt
Lysmål: 43x59, Motivet: 36x50,5
Signert nede t.v.: J. Rian
Serigrafi, håndkolorert
Lysmål: 47x31 Motivet: 46x30
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.
Pastell på papir
Lysmål: 36x26
Signert, datert og påtegnet nede t.h.: tegnet . af . Kunstmaleren Bendik Riis November . 1961 -
Litografi
Arket: 64x52, Motivet: 27x29,5
Signert nede t.h.: Moore
Serigrafi
Lysmål: 54,5x55 Motivet: 51,5x53,5
Signert nede t.h.: Arne Ekeland
Serigrafi
Lysmål: 32x35 Motivet: 29,5x33
signert nede t.v.: Arne Ekeland.
Radering
Lysmål: 22,5x32, Motivet: 19,5x29,5
Signert nede t.h.: AE Bergman.
Tresnitt
Arket: 75,5x61 Motivet: 60x45
Signert nede t.h.: AE Bergman
Litografi
Lysmål: 52x34, Motivet: 50x32,5
Signert nede t.h.: AE Bergman
Litografi
Lysmål: 52x34, Motivet: 50,1x32,8
Litografi
Arket: 65x51, Motivet: 64x49,5
Signert nede t.h.: AE Bergman
Tresnitt
Arket: 75,5x55,5, Motivet: 49,5x40
Signert nede t.h.: AE Bergman
Serigrafi
Arket: 38x46, Motivet: 19x26,5
Signert nede t.h.: AE Bergman
Litografi
Lysmål: 43,5x31,5 Motivet: 40x30
Signert nede t.h.: Else Hagen
Litografi
Arket: 76,5x57, Motivet: 59x40
Signert nede t.h.: Else Hagen
Tusj, akvarell og collage
Arket: 50x65
Usignert
Olje på papir
38x47
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 86
Litografi
Lysmål: 44x53, Motivet: 39x47
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 92
Gouache
Lysmål: 48x63
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb -90
Litografi
Lysmål=Motivet: 56x76
Signert nede t.v.: Appel
Litografi
Arket=Motivet: 75,5x57
Signert nede t.h.: Appel
Serigrafi
Lysmål: 86x86, Motivet: 81x81
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Lysmål: 71x61, Motivet: 59,5x50
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -70.
Serigrafi
Lysmål: 49,5x67, Motivet: 43,5x63,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Lysmål: 62x80, Motivet: 58,5x77
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -70
Serigrafi
Arket: 95x74 Motivet: 79,5x64 Lysmål: 82x66
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Lysmål: 58x46, Motivet: 55x43
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Lysmål: 66x48, Motivet: 64x47
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Lysmål: 74x58, Motivet: 65,5x53
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Tresnitt
Lysmål: 44x43,5, Motivet: 41,5x42
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -64.
Serigrafi
Lysmål: 55x54 Motivet: 50x50
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -68
Serigrafi
Arket: 62x90
Serigrafi
Lysmål: 37,5x51, Motivet: 36x50
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -69
Serigrafi
Lysmål: 62x62, Motivet: 60x60
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -72
Serigrafi
Lysmål: 64x55, Motivet: 48,5x40,5
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -86
Serigrafi
Lysmål: 45x53, Motivet: 43x52
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -87
Serigrafi
Lysmål: 70x49,5 Motivet: 66,5x44,5
Signert og datert nede t.h.: Anders Kjær -70
Serigrafi
Arket: 88x112, Motivet: 68x92,5
Signert og datert nede t.h.: Maria Veronica L Solem 89
Litografi
Lysmål: 29x37 Motivet: 22x28,5
Signert nede t.h.: Med hilsen L. Eikaas
Fargelitografi, litografi og litografi
Lysmål: 40x32 Motivet: 37,5x30,5 + Lysmål: 15x13 Motivet: 14,5x11 + Lysmål: 38x29 Motivet: 36,5x24
Signert nede t.h.: Eikaas + Signert nede t.h.: Eikaas + Usignert
Litografi, fargelitografi og fargetresnitt
Lysmål: 23x19 Motivet: 16,5x11 + Lysmål: 56x40 Motivet: 52x36 + Lysmål: 47x35 Motivet: 33,5x27,5
Signert nede t.h.: Eikaas + Signert nede t.h.: L. Eikaas + Signert nede t.h.: Eikaas
Litografi
Lysmål: 71x51 Motivet: 68x49
Signert nede t.h.: Théo Tobiasse
Litografi
Lysmål: 52x74, Motivet: 50x72
Signert nede t.h.: Th. Tobiasse
Litografi
Lysmål: 53,5x72, Motivet: 51x69
Litografi
Lysmål: 52x74, Motivet: 50x72
Litografi
Arket: 57x77, Motivet: 51x70
Litografi
Lysmål: 72x54, Motivet: 70x51
Signert nede t.h.: Th Tobiasse
Litografi
Lysmål: 74x51, Motivet: 72x50
Litografi
Arket: 56x76,5, Motivet: 50x72
Litografi
Lysmål: 67,5x50 Motivet: 61x46
Signert nede t.h.: André Brasilier.
Litografi
Lysmål: 51,5x68 Motivet: 48,5x65
Blandingsteknikk på papir
Lysmål: 25x15
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1978
Akvarell på papir
Lysmål: 30x28
Signert nede t.h.: S Strand.
Litografi
Lysmål: 63,5x75 Motivet: 53x68,5
Signert nede t.h.: Jens Johannessen.
Akvarell på papir
Lysmål: 22x25
Signert og datert nede t.h.: JJ 74
Litografi
Lysmål: 66x50, Motivet: 62x48
Signert og datert nede t.h.: Jens Johannessen. 75.
Blandingsteknikk på papir
Arket: 36x50,5
Signert nede t.v.: Sitter
Etsning trykket på japansk rispapir og tykt papir
Arket: 41x31,5, Motivet: 36,5x28,5
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 1962
Serigrafi
Arket: 74x55,5, Motivet: 58x47,5
Signert nede t.h.: Inger
Serigrafi
Arket: 50x67,5, Motivet: 34x52
Signert nede t.h.: Inger Sitter
Fargelitografi
Arket: 66x57,5, Motivet: 72x48
Fargelitografi
Arket: 76x56, Motivet: 62x44
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 1989
Fargelitografi
Arket: 75,5x53,5, Motivet: 67,5x50
Fargelitografi
Arket: 69x52
Fragelitografi
Lysmål: 39x31, Motivet: 35,5x28,5
Litografi
Arket: 45x59,5 Motivet: 39x48
Litografi
Arket: 59,5x45 Motivet: 47,5x40,5
Litografi
Arket: 45x59,5 Motivet: 39,5x49
Fargelitografi
Arket: 62,5x44,5, Motivet: 50x36
Signert nede t.h.: Inger S
Monotypi
Arket = Motivet: 97x75
Signert og datert nede t.h.: Sitter 09
Litografi
Lysmål: 41x58, Motivet: 36x53
Signert og datert nede t.h.: Nesjar. Paris '87
Litografi
Lysmål: 53,5x44, Motivet: 51x42
Signert nede t.h.: K. Nupen.
Litografi
Lysmål: 42x28, Motivet: 23x18
Begge signert nede t.h.: K. Nupen.
Radering
Lysmål: 24x32
Signert nede t.v.: FW.
Litografi
Lysmål: 47x57 Motivet: 43x56
Signert nede t.v.: Frans Widerberg
Litografi
Arket: 63x90 Motivet: 60x80
Litografi
Arket: 90x63 Motivet: 81,5x60
Litografi
Lysmål: 63x82, Motivet: 60x80
Signert nede t.v.: Frans W
Litografi
Lysmål: 62x82, Motivet: 60x80
Signert nede t.v.: Frans W
Koldnål
Lysmål: 52x40, Motivet: 49x38
Signert og datert nede t.h.: Kjell Erik Killi Olsen 1988
Blandingsteknikk på papir
Lysmål=Motiv: 72x101
Signert og datert nede t.h.: Alf Ertsland -88
Serigrafi med tekst
Lysmål: 68,5x48,5 Motivet: 59x44
Signert og datert i trykket nede på midten: Arild Nyquist 1990
Pastell på papir
Lysmål: 100x73
Signert og datert midt på t.h.: J D Nielsen 91
Litografi
Arket=Motivet: 76x55,5
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -95
Litografi
Lysmål: 54,5x66, Motivet: 52x63,5
Signert nede t.h.: Nerdrum
Litografi
Lysmål: 75,5x45,5 Motivet: 74x44
Signert nede t.h.: Nerdrum.
Litografi
Lysmål: 45x63 Motivet: 42,5x60
Signert nede t.h.: Vebjørn Sand
Litografi
Lysmål: 58x85, Motivet: 56x83
Signert nede t.h.: Opdahl
Radering
Arket: 54x39,5, Motivet: 23x17,5
Signert nede t.h.: Opdahl
Radering
Signert nede t.h.: Opdahl
Radering
Arket: 40x54, Motivet: 17,5x23
Signert nede t.h.: Opdahl
Radering
Signert nede t.h.: Opdahl
Videolitografi
Arket: 67x91,5, Motivet: 60x87
Signert nede t.h.: Marianne Heske
Videolitografi
Arket: 67x91,5, Motivet: 60x79
Videolitografi
Arket: 91x77, Motivet: 78,5x70
Digitalgrafikk
Arket: 91x67, Motivet: 87,5x60
Radering
Arket: 78x53, Motivet: 50x34,5
Signert nede t.h.: S
Dyptrykk
Arket = Motivet: 55,5x75
Signert nede t.h.: S
Dyptrykk
Arket = Motivet: 45x50
Signert nede t.h.: S
Dyptrykk
Arket = Motivet: 50x50
Signert nede t.h.: S
Dyptrykk
Arket = Motivet: 50x50
Signert nede på midten: S
Dyptrykk
Arket:50x50, Motivet: 32,5x33
Signert nede t.h.: S
Signert nede t.v.: Magne F
Tresnitt
Arket = Motivet: 59,5x39,5
Signert nede t.h.: Magne F
Serigrafi
Arket = Motivet: 45x30
Signert nede t.h.: SK Bjertnæs
Radering
Arket: 78,5x53, Motivet: 59x39
Signert nede t.h.: Anna Pajak
Radering
Signert nede t.h.: Anna Pajak
Bronse
H: 47 cm
Signert og datert på plinten: Nina Sundbye 1988
Bronse
H: 24 cm
Dobbeltsignert og datert på plinten: PPS 75
Bronse
H: 29 cm
Signer på plinten: Durban
Bronse
H: 18 cm
Signert på plinten: Durban
Bronse
H: 97 cm + 3 cm
Påtegnet med signatur
Bronse
H: 31 cm
Signert på plinten: Stephan Sinding
Olje på lerret
46x38
Usignert
Olje på lerret
51x76
Signert nede t.h.: JF Eckersberg
Olje på lerret
26x40
Signert og datert nede t.h.: Morten Müller. 69.
Olje på lerret
36x58
Signert nede t.v.: S. Jacobsen
Olje på lerret
36,5x31
Signert og datert nede t.v.: B. Nordenberg 78.
Olje på lerret
24x36
Signert og datert nede t.v.: C Schjöth 84
Olje på lerret
55x46
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl 86
Olje på plate
85x51
Signert og datert oppe t.h.: Heyerdahl 08
Olje på plate
25x32
Signert nede t.h.: Heyerdahl
Olje på lerret
42x77
Signert og datert nede t.v.: Hans Dahl. 1876.
Olje på lerret
72x130
Signert og påtegnet nede t.v.: P. Barucci. Roma.
Olje på lerret
23,5x20
Signert og datert nede t.h.: C. K. 17.5.79.
Olje på lerret
55x80
Signert nede t.h.: C. Krohg
Olje på mahogniplate
36x27
Signert nede t.v.: Skredsvig
Olje på lerret
44,5x66
Signert og datert nede t.v.: Lauritz Haaland 96.
Olje på plate
48x68
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1924.
Olje på lerret
55x91
Signert og datert nede t.v.: G Stenersen 03
Olje på lerret
53x78
Signert nede t.h.: E. Ulving.
Olje på plate
45x55
Signert og datert nede t.v.: HS 20
Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.v.: P. Deberitz -. 39.
Olje på plate
33x40
Signert oppe t.v.: J Rian.
Olje på plate
30x40
Signert nede t.v.: Ruth Krefting
Olje på lerret
80x95
Signert og datert nede t.h.: SSJ 38
Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Holbö 34.
Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.v.: K Holbö. 45.
Olje på plate
50x61
Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: Storstein -51
Olje på lerret
22x25
Signert, datert og påtegnet nede: Bendik Riis - juli -42 Vinderen.
Olje på lerret
38x42
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Haslum kirke Bendik Riis 1943 i mars
Olje på plate
14x22
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis. 1944.
Olje på plate
12x15
Signert og datert nede: Bendik Riis 1944
Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis. januar året 1945. Rødt merke til venstre for signaturen er kunstnerens tommel dyppet i farge, som en egen signatur.
Akvarell og olje på papir
Arket: 21x15
Signert nede på midten: Bendik Riis
Datert med to datoer nede t.h.: 9-9-1952 12-9-1952
Olje på lerret
38,5x56,5
Signert oppe på midten: Bendik Riis
Olje på plate
16x13,5
Usignert
Olje på plate
8x6,5 og 7x7
En signert: Bendik Riis, En signert og datert: Bendik Riis 1957
Olje på plate
14,5x17,5
Usignert
Olje på plate
10x5
Signert og datert ned på midten: 1954 Bendik Riis
Olje på plate
38x46
Signert og datert nede: okt. 1968 malet af Kunstmaleren Bendik Riis
Gouache på papir
Lysmål: 98x67
Signert og påtegnet oppe på midten: malet av: Kunstmaleren Bendik Riis
Olje på lerret
53x48
Signert nede t.h.: AE
Olje på lerret
61x50
Signert nede t.h.: Roar Wold
Olje på plate
20x21
Signert nede t.h.: Frans W
Olje på lerret
50x87
Signert og datert nede t.v.: Gullvåg -81
Olje på lerret
80x50
Dobbeltsignert og datert oppe t.h.: Terje Ythjall 1984
Akryl på plate
91x80
Signert og datert nede t.v.: David Een Sture /03